Şanlıurfa'da İlk Teravih Kılındı

Şanlıurfa’da, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte kentin simgesi olan Balıklıgöl platosundaki Dergah Camisi'ne gelenler teravih namazını kılarak dua etti.

Şanlıurfa'da İlk Teravih Kılındı

Peygamber şehri Şanlıurfa'da Ramazan ayının ilk Teravih namazı kılındı. Şanlıurfalılar, Ramazan ayının ilk Teravihini kılmak için camilere akın etti. Yatsı ezanının okunmasıyla başta Balıklıgöl platosu içerisinde yer alan Dergah Camisi olmak üzere yerleşkedeki camilere gelen vatandaşlar abdest aldı, ezanın okunmasıyla ilk teravih namazını kıldı. Kılınan teravih namazının ardından Balıklıgöl yerleşkesini gezen vatandaşlar ramazana kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. -

Yatsı ezanının okunmasıyla başta Balıklıgöl platosu içerisinde yer alan Dergah Camisi olmak üzere yerleşkedeki camilere gelen vatandaşlar abdest aldı, ezanın okunmasıyla ilk teravih namazını kıldı. Kılınan teravih namazının ardından Balıklıgöl yerleşkesini gezen vatandaşlar ramazana kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 09:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferdi
Ferdi - 1 yıl Önce

Hayırlı Ramazanlar, bir müslüman olarak davulsuz sahura kalkmak istiyorum. Bir müslüman olarak bu benim en doğal hakkım. Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin.

Hasan
Hasan @Ferdi - 1 yıl Önce

Demekki sen ramazan ayının güzelliği davuldur kardeşim

SIRADAKİ HABER