Şanlıurfa’da FETÖ’cü Eski Komisere Hapis Cezası

Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik davada, eski komiser yardımcısına "terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Şanlıurfa’da FETÖ’cü Eski Komisere Hapis Cezası

6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Ferhat Ertuğrul ile avukatı katıldı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen sanık, ByLock kullanmadığını, herhangi bir terör örgütüyle bağlantısının bulunmadığını savunarak beraatini istedi.

Duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın terör örgütünün gizli haberleşme programı ByLock'u kullandığını, FETÖ elebaşının çağrısıyla düzenlenen sohbet programlarına da katıldığını belirterek, Ertuğrul'un "terör örgütüne üye olmak" suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, "terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verdiği sanık Ertuğrul'un tutukluluk halinin devamına hükmetti.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 3 ay Önce

Hükümetin "FETÖ" ile mücadelede 'farklı kişilere farklı kriterler' uyguladığını söyleyen Davutoğlu, bunun mücadeleye zarar verdiğini, hukukun en temel ilkesi olan 'suçların şahsiliği' ilkesinin de ihlal edildiğini dile getirdi. https://tr.euronews.com/2019/04/22/ahmet-davutoglu-yeni-sistem-halkin-beklentilerini-karsilamiyor

SIRADAKİ HABER