Şanlıurfa’da Engelleri Aşan Yürekler

Türkiye çapında seçkin Türkçe öğretmenlerinin danışmanlık yaptığı “Engelleri Aşan Yürekler” isimli bir kitap oluşturarak sosyal sorumluluk alanında bir etwinning projesinde yer aldılar.

Şanlıurfa’da Engelleri Aşan Yürekler

Atatürk Ortaokulunda kasım ayında Türkiye çapında seçkin Türkçe öğretmenlerinin danışmanlık yaptığı “Engelleri Aşan Yürekler” isimli bir kitap oluşturarak sosyal sorumluluk alanında bir eTwinning projesi başlatıldı. Bu kitapta şiirler,fabllar,hikayeler,denemeler bulunmaktadır.Şanlıurfa Eyyübiye Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ömer Faruk Maraş ve öğrencisi Bermal Şeyhan da bu sosyal projede yer almaktan büyük mutluluk duydular.Mart ayında basılan bu kitabın oluşturulma sebebi :Engeller başarıya engel değildir. 7.sınıf öğrencisi Bermal Şeyhan bu projeye “Sevgiyle Buluşalım” adlı şiiriyle dahil olmuştur.

Bermal yazdığı şiirde genel olarak engelli olup büyük başarılara sahip olmuş şahsiyetler üzerinde durmuştur. Cemil Meriç, Beethoven, Stephen Hawking gibi örneklerle şiire hakim olan tema’yı genişletmiştir. Türkçe öğretmeni Ömer Faruk Maraş ise Bermal’ın şiir yazma konusundaki yeteneğinden ve isteğinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Ömer Hoca ve Bermal’ın en çok istedikleri şey ise bu kitabın çoğaltılarak satılması ve gelirinin engelli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması için vakıflara ve derneklere bağışlanmasıdır. Bu şekilde hem okuma kültürü gelişecek hem de engelli bireylerimiz için çorbada kendilerinin de tuzu olacağını düşünüyorlar. Ömer Faruk Maraş ve öğrencileri yeni projelerin hazırlıklarına büyük bir heyecanla devam ediyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER