Şanlıurfa’da Darp Edilen Gençlik Kolları Başkanı İçin Ayaklandılar

Ceylanpınar Ak Parti Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak’ın yeğenleri Z.A ve A.A, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdülhadi Dakak’ı Aksak’ın seçim bürosunda darp etti. Gençlik Kolları Başkanı Dakak sarp raporu alarak şikâyetçi oldu.

Şanlıurfa’da Darp Edilen Gençlik Kolları Başkanı İçin Ayaklandılar

Edinilen bilgiye göre, olay dün Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Gazi Caddesi’nde bulunan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak’ın seçim bürosunda oldu. İddiaya göre Başkan Adayı Abdullah Aksak’ın yeğenleri olan Z.A ve A.A ile Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdülhadi Dakak arasında sözlü tartışma yaşandı. Kısa süre içinde alevlenen tartışma yerini tekme ve yumrukların olduğu kavgaya bıraktı. Ak Parti başkan adayı Abdullah Aksak’ın yeğenleri Z.A ve A.A Geçlik Kolları Başkanı’nı darp etti. Olay seçim bürosundaki vatandaşların araya girmesiyle son buldu.

VEKİLİN OLDUĞU YERDE DARP ETTİLER

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdülhadi Dakak bugün Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şahıslardan şikayetçi oldu. Başkan Dakak’ın yüzündeki morluk ve burnundaki kırıklar ise olayın boyutunu gözler önüne serdi. Öte yandan yaşanan olay sırasında Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Halil Özşavlı’nın seçim bürosunda olması ve olaya müdahale etmemesi ise akıllarda soru işareti bıraktı.

CEYLANPINARLILAR TEK YÜREK: BAŞKANA UZANAN ELLER KIRILSIN

Darp olayını duyan Ceylanpınarlılar ise İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün önünde toplandı. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdülhadi Dakak’a desteklerini ifade eden yüzlerce Ceylanpınarlı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün önünden çarşı merkezinde kadar destek yürüyüşü gerçekleştirdi. Başkan Dakak daha sonra beraberindeki yüzlerce kişi ile basın açıklaması yaptı. Öte yandan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdülhadi Dakak yaptığı basın açıklamasından sonra yaşanan olaydan dolayı gözyaşlarına hâkim olamadı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 8 ay Önce

SİYASET BİLEK İŞİ DEĞİLDİR.
Kavga etmek siyaset olmadığı gibi gençleri kavgada öne sürmekte siyaset değildir.
Kavganın yerini tartışmanın, ihtilafın yerini anlaşmanın, sorunların yerini çözümün alması halinde siyaset söz konusudur.
Siyaset; sorunları, itilafları ve anlaşmazlıkları kansız ve kavgasız çözme sanatıdır!

SIRADAKİ HABER