Şanlıurfa’da Bu Bina Tehlike Saçıyor

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesine bağlı Bamyasuyu mahallesinde geçtiğimiz yıllarda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kentsel dönüşüm olarak yıkılan bu mahalle de bazı yüksek binaların kenarında kalan kalıntılar adeta tehlike saçıyor.

Şanlıurfa’da Bu Bina Tehlike Saçıyor

Şanlıurfa’nın Bamyasuyu mahallesinde bulun 6 katlı apartmanın yıkılması planlanan kenarlarında kalan kalıntılar adeta dökülmeye başladı. Yıkılmayı bekleyen binanın kenarları cadde üzerinden bir yola bakıyor. Vatandaşların bu yolu kullandığını belirten mahalleliler bu bina için bir an önce çözüm bulunması gerektiğini belirtti. Şanlıurfa’nın tam merkezinde bulunan bu bina gün geçtikçe kenarında kalan tuğlalar, havaların ısınmasıyla parça parça dökülmeye başladı.

O mahallede oturan Selahattin A şu ifadeleri dile getirdi;

“Bu mahallenin tek bir problemi var belediye işini yapmıyor, biz hizmet görmüyoruz, hizmet istiyoruz. Oyumuz ile bir yerlere geliyorlarsa eğer görevlerini düzgün yapsınlar. Burası şehrin ortası en güzel yerlerinden biri, bulunduğumuz güzergah oldukça önemli, burası kırsal bir mahalle de değil. Eğer örnek istiyorlarsa, Nihat Çiftçi  köylere çöp konteynırlarını indirmiş temizliyor siliyor. Biz şehrin ortasındayız toprağın içinde, kirin içindeyiz. Eskiden buraya gelip en azından çöp atık hizmetlerini yaparlardı şimdi oda yok biz hizmet istiyoruz. Selahattin A. Eğlence proğramları değil hizmet yapmalarını vurguladı. Buradan geçen vatandaş tehlikenin farkına varmıyor bu binada düşen her kalıntı ordan geçen vatandaşın kafasına düşerse ve yaralansa bunun hesabını kime verecekler. Bunun için yetkililerin gelip bu binaya bir çözüm bulmalarını istiyoruz.dedi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER