Şanlıurfa’da At Arabaları Sahipleri Belediye Önünde Eylem Yaptılar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, önünde at arabaları sahipleri, arabalarının zabıta ekipleri tarafından çekilmesi sonucu eylem yaptılar.

Şanlıurfa’da at arabası işletmecileri sabah uyandıklarında evlerinin önünde park ettikleri arabalarının zabıta ekipleri tarafından alındığını öğrendiler. Yaklaşık 10 at araba işletmecisi ilk olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına gittiler iddialarına göre burada kimsenin kendilerini dinlemediklerini ve bundan dolayı atlarıyla birlikte Büyükşehir Belediyesinin önüne gelerek durumu protesto ettiler.

Uzun bir süreduruma tepki gösterip protesto eden kişiler alıkoyulan arabalarının kendilerine geri verilmesini istediler. Uzun bir süre yaptıkları protestonun ardından at araba sahipleri olaysız bir şekilde dağıldılar.

Şanlıurfa’da at arabası işletmecileri  sabah  uyandıklarında evlerinin önüne bakıyorlar ki, at arabaları  yok, zabıta ekiplerince çekildiğini  öğreniyorlar. İlk  önce Zabıta Ekipleri  Dire Başkanlığına gidiyor  ondan sonra zabıta ekipleri  bunları  kovuyor. At arabaları sahipleri de Şanlıurfa Belediyesi önüne gelerek eylem yaptılar.   

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
hade koye
hade koye - 13 ay Önce

gidin koyde besleyın

SIRADAKİ HABER