Şanlıurfa Valiliğine Atanan Bürokrat Açığa Alındı!

Batman’ın Sason ilçe Kaymakamı Ökkeş Beyaz açığa alındı.

Şanlıurfa Valiliğine Atanan Bürokrat Açığa Alındı!

İçişleri Bakanlığı'ndan alınan karar doğrultusunda açığa alınan Kaymakam Beyaz’ın henüz neden açığa alındığı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.2016 yılında Sason Kaymakamlığına atanan Beyaz en son çıkan 471 Cumhurbaşkanlığı Mülki idare kararnamesi ile Şanlıurfa Valiliği Hukuk İşleri Müşavirliğine atanmıştı.

Ökkeş BEYAZ Kimdir?

1978 yılında Gaziantep ilinin İslahiye ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Nurdağı’nda tamamladı. 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Vatani görevini Piyade Asteğmen olarak Diyarbakır’da tamamladı. 2004-2005 yılları arasında Gaziantep Tedaş Müessese Müdürlüğünde, 2005–2009 yılları arasında Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığında çalıştı. 2009 yılı Eylül ayında Mülki İdare Amirliği mesleğine Bilecik Kaymakam adayı olarak başladı. Teftiş stajını Konya’da, Kaymakam Refikliği stajını Sakarya Pamukova’da, Kaymakam vekilliği stajını Bolu Göynük’te tamamladı. Amerika Birleşik Devletlerinin Virginia eyaletinde bulunan Commonwealth Üniversitesinde 1 yıl dil eğitimi aldı. Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladı.  2016/861 sayılı müşterek kararnameyle Sason Kaymakamlığı görevine atandı. 27.12.2016 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır. Evli olup bir çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 02:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 1 yıl Önce

Son görev yaptığı ilçeden ayrılmaya hazırlanıyor iken dün akşam saatlerinde gözaltına alındı... İfadesinin alımasının ardından tüm yetkilileri elinden alınan (x) serbest bırakıldı...(X)'İçislerıde daha önce yürütülen bir soruşturma kapsamında açığa alındığı.

SIRADAKİ HABER