Şanlıurfa Valiliğinden Dikkat Çeken Önemli Paylaşım

Şanlıurfa Valiliği, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Uyuşturucu ile Mücüdele Uygulamasının, tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da etkin bir şekilde kullanılması için çalışmalara başladı.

Şanlıurfa Valiliğinden Dikkat Çeken Önemli Paylaşım

İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadelenin daha etkin ve verimli şekilde yürütülebilmesi amacıyla “Uyuşturucu İle Mücadele Uygulaması” (UYUMA) geliştirilerek hayata geçirildi. UYUMA uygulamasına, akıllı telefonlardaki uygulama marketlerinden ücretsiz olarak ulaşılması mümkün.

Narkotik madde satışına yönelik ihbar projesinin uygulama aracı olan uygulama; ihbar yapacak kişinin konumunun alınmasına, olaya en yakın ekibin müdahalesine, yapılan ihbarların muhafaza edilmesine imkân sağlıyor. Proje ile ihbar mekanizmasının daha etkin hale getirilerek uyuşturucu suçlarının önüne geçilmesi, suçun tüm delilleriyle ortaya çıkarılması, suçluların adalete teslim edilmesi ve vatandaşların elektronik ortamda uyuşturucu ile mücadeleye katkı sağlaması amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 21:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
HEY GİDİ DÜNYA
HEY GİDİ DÜNYA - 8 ay Önce

YILLARDIR SEMİNERLER YOK BİLMEM MÜCADELE ADI ALTINDA ÇEŞİTLİ KONFERANS ,TOPLANTILAR HANİ NE DEĞİŞTİ AKSİNE HER GEÇEN GÜN BAĞIMLI SAYISI ARTIYOR...BATIYA YATIRIMLAR,FABRİKALAR URFAYADA KURU KURU KURBANIN OLAYIM LAR.....

SIRADAKİ HABER