Şanlıurfa Valiliği İftar Yemeği Düzenledi

Şanlıurfa Valiliği tarafından organize edilen ‘Hz. Mevlana’da Ramazan’ programı kapsamında 10 bin kişiye iftar yemeği verildi.

Şanlıurfa Valiliği kentin Topçu Meydanında iftar yemeği düzenledi. ‘Hz. Mevlana’da Ramazan’ programı kapsamında düzenlenen etkinlikte 10 bin kişiye iftar yemeği verildi. Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, eşi Pervin Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçe belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı. 

Vali Tuna, masalarda oturan vatandaşlara yemek dağıttı. Ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtılar.  Ramazan’ın birlik ve beraberlik içerisinde geçirdiklerini ifade eden Vali Tuna,
“Farklı düşünceler ve farklı görüşler birlik ruhu içerisinde demokrasiye sahip çıkmıştır. Oysa güzel dinimizi hain ve çirkin emellerine alet edenler riayi yol edinmişlerdir. 15 Temmuz gecesi sadece milli iradeye kurşunlar sıkılmadı ve sadece meclis bombalanmadı? O gece dini değerlerimiz ayaklar altına alınmıştı. Riyakarlığı bir yaşam biçimi haline getirenlerin maskesi 15 Temmuz’da düşmüştür. İslam gibi adı barış olan güzel dinimiz adına bozgunculuk çıkarmak, terör estirmek, islamifobi gibi karanlık ve kirli planların doğrudan ya da dolaylı olarak hizmetinde olmak demektir. Sınırlarımızın ötesinde yanan acılara duyarsız kalamayız.” 
İftar yemeği Bursa Karabaşi Veli Dergahı tasavvuf Vakfı ekibinin semah gösterisi ile son buldu.                                   

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER