Şanlıurfa Sokaklarında Pitbull Korkusu!

Şanlıurfa’nın en işlek caddelerinde dolaştırılan pitbull köpeği vatandaşa korku dolu anlar yaşattı.

Şanlıurfa Sokaklarında Pitbull Korkusu!

Kent sokaklarında pitbull cinsi köpekleriyle gezen gençler çevrede ki vatandaşları son derece korkutmaya devam ediyor. Öte yandan sokağa çıkarılmadan önce sahipleri tarafından alınan önlemler çoğu kez yetersiz kalıyor.  Son günlerde kentin en işlek caddelerinde gençlerin pitbull köpeklerin gezdirmesi ve bunun yanı sıra dövüştürmesi olası tehlikelere de yol açabiliyor.  Halkın yoğun olduğu alanlarda gezdirilmesi yasak pitbull köpeklerinin kol gezmesi vatandaşlarında tepkisine neden oluyor.  Bunun bir örneği olarak; Sarayönü caddesinde ki iki genç yanında gezdirdikleri pitbull köpeği ile özellikle çocukların korkmasına neden olurken çevrede ki vatandaşlar pitbull köpeğinin saldırısına uğramamak için adeta koşuşturma yaptılar.  Bu durum nedeniyle birçok kez polise şikâyetçi olduklarını söyleyen vatandaşlar kendilerinin ve çocuklarının bu yüzden artık sokağa çıkamaz hale geldiklerini belirterek yetkileri göreve çağırdı.

Ayrıca ‘’2004 yılında çıkan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 14'üncü Maddesine göre ‘Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlikeli hayvanları üretmek, sahiplendirmek, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek, hediye etmek’ yasak.’

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 08:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 9 ay Önce

Bu kôpek gezdirenlerede ağir para cezalari gelsin kôpek sevenler hayvan barinagina gitsinler

ismail
ismail - 9 ay Önce

bu tür tehlikeli hayvanları beslemenin yasak olduğunu hemen hemen herkes biliyor sahibi de biliyor ve bunu bilmesine rağmen beslediği yetmiyormuş gibi bir de sokağa çıkarıyor .bu kişi bu cesareti kanunların tam uygulanmadığını ve sokakta görenlerin şikayet etmeyeceğini bildiği için pervasızca dışarı çıkarabiliyor.

SIRADAKİ HABER