Şanlıurfa Sağlık Sen’den Türk Tabipler Odasına Tepki

Sağlık Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Faruk Günak geçtiğimiz gün Türk Tabipler Birliğinin Afrin’deki Zeytin Dalı operasyonu içi attığı ve tepki ile karşılanan twit ile ilgili konuşmasında kendilerinin öyle bir şeye katılmadıklarını ve her zaman devletinin yanında olduklarını söyledi.

Milli sınırlarımızın güvenliği için Türk Silahlı Kuvvetlerin başlatmış olduğu Afrin Zeytin Dalı operasyonu için Türk Tabipler Odası Genel Merkezinin attığı twitten dolayı tepkiler gelmeye devam ediyor. Şanlıurfa Sağlık Sen Şube Başkanı ve Memur-Sen Başkan Yardımcısı Doktor Faruk Günak, Türk Tabipler Odasının Afrin Zeytin Dalı harekâtı için attığı twitti kabul etmediklerini kendisinin üyesi olduğu Tabipler Odasını kınadığını ve Sağlık Sen olarak her zaman devletin ve ülkenin yanında olduklarını söyledi.

‘Bu zor süreçte devletimize desteğimiz tamdır’

Sağlık Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Doktor Faruk Günak, “Şanlıurfa Sağlık Sen Şube Başkanıyım, Memur Sen başkan yardımcısıyım aynı zamanda Şanlıurfa Tabipler Odası üyesiyim.  Ülkemizin geçtiği bu zor süreçte yapılan operasyonlara desteğimiz tam burada merkez tabipler odasında Türk tabipler birliğinin dön yaptığı açıklama hak eden bizi üzmüştür. Kendilerine katılmadığımız ülkemizin yanında birlik ve beraberlikten yana olduğumuzu beyan etmek istiyorum. Buradaki bütün arkadaşlarımızda merkez tabipler odası görüşüne katılmıyor bunu da belirtmek istiyorum sağlık sen ve memur sen olarak da devletimizin ve milletimizin yanındaki duruşumuz dön olduğu gibi bugünde devam etmektedir.” Dedi.

Haber: Ayşe Gülebak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER