Şanlıurfa Otogarında Dönüş Yoğunluğu

Şanlıurfa’da 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılına sayılı günler kala tatilciler, öğretmenler ve öğrenciler şehre dönüş yapmaya başladı. Aynı zaman da mevsimlik işçi olarak başka şehirlerde çalışan ailelerinde dönmeye başlamasıyla otogarda yoğunluk yaşandı.

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Şanlıurfa’da da 3 aylık yaz tatilinin bitmesiyle otogarda yoğunluk yaşanmaya başlandı. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlamasına az bir süre kala tatilde olan aileler şehre dönüş yaparken öğretmenler ve öğrencilerde 3 aylık yaz tatilini bitirdiler.

Bu yıl Harran Üniversitesine yerleşen birçok öğrencide memleketlerinden ayrılıp Şanlıurfa’nın yolunu tutarken aynı zamanda mevsimlik tarım işçisi olarak farklı memleketlere giden Urfalılarda da dönüşe geçti.

3 aylık tatilin ardından Şanlıurfa’ya öğretmenlerin, öğrencilerin, mevsimlik tarım işçilerinin dönmesiyle birlikte otogarda yoğunluk meydana geldi. Büyükşehir olma sebebiyle memur ve öğrencilerinde fazla olduğu Şanlıurfa’da otogarda yaşanan yoğunluk firmaları sevindirirken bilet bulamayan vatandaşları ise mağdur etti.

Şanlıurfa otogarında geçen yıl yaşanan yoğunluğun bu yılda yaşandığını dile getiren firma yetkilileri vatandaşları yer ayırtma konusunda uyardı.

 “Araçlar Dolu Gidiyor Dolu Geliyor”

35 yıldır otogarda personel olarak çalışan Aziz Altay; “Okulların açılmasına az bir süre kaldı bilet satışları şuanda iyi araçlar şuanda dolu gidiyor dolu geliyor arabada yer yok. Okulların açılmasına günler kala vatandaşlar biletlerin alıyorlar, yerlerini ayırtıyorlar. Geçen yıl ile bu yıl arasında pek fark yok geçen yılda bilet satışları aynıydı bu yılda aynı değişen pek çok şey yok.” Dedi

“Araçlarda Yer Yok”

Araçlarda yer olmadığını söyleyen Hüseyin Demirparmak; “okulların açılmasına sayılı günler kala Allah hamd olsun, çok şükür bilet satışlarımı iyidir yoğunluk var vatandaşlar otobüs biletlerini tercih ediyor. Bizim firmaya ait araçlarda yer yok ama çoğunlukla şuanda gidişiler de araçlar dolu. Geçen yıla göre biraz iyi.” Diye konuştu

Bazı firma yetkilileri ise tam tersini düşünerek yoğunluğun olmadığını dile getiriyor.

“Eskisi Gibi Bilet Satışları Yok”

Otogarda bir hareketliğin olmadığını söyleyen Mehmet Demir; “Şuanda otogarda bir hareketlilik yok otogar şuanda boş hiç kimse yok denilecek kadar kimse yok. Çünkü galiba çoğu vatandaş ya uçağı tercih ediyor yâda kimse otobüse binmiyor. Okulların açılmasına çok az bir süre kaldı hareketlilik yok vatandaş uçağı tercih ediyor. Geçen yıla göre bu yıl çok kötü geçen yıl bilet satışları iyidir ama bu yıl kötü. Eskisi gibi yolculuk kalmadı otobüsler şuan boş.” İfadelerini kullandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER