Şanlıurfa Mimarlar Odasından Başkan Kuş’a Anlamlı Teşekkür

Eyyübiye belediye başkanı Mehmet Kuş Seçildiği günden itibaren söz verdiklerini bir bir yerine getirmeye başladı.

Başkan Kuş, Eyyübiye belediye başkan adayı iken vaat ettikleri desteklemek amacıyla özellikle şehrin teknik odalarını ziyaret ederek Liyakat esaslı teknik ve sosyal belediyecilik  ilkeleri ile  çalışmalar yapacağını ve bu şehirde herkesin eşit haklara sahip olacağını Eyyübiye ilçesinin tüm yyübiye’lilere ait olduğunu dile getirmişti.

Seçim sonrası yaptığı ilk icraatlar arasında mimarlar odası başkanı Ferhat Karadağ ile kaçak yapılaşma ve şehir estetiği konusunda fikir alışverişinde bulunmak oldu. Oda başkanı ve üyeleri ile yaptıkları fikir alışverişinde ilçenin ana arterlerinde Cadde siluetini bozan yapılar için yıkım kararı aldı. Başkan Kuş açıklama yaparak Eyyübiye’de bulunan kaçak yapılarla mücadele edeceğini bedeli ne olursa olsun Eyyübiyeli halkın hakkını birileri tarafından işgal edilmesine müsaade etmeyeceğini söyledi.

Mimarlar odası ile yaptığı fikir alışveriş neticesinde yıkım kararı almış olan Başkan Kuş, Mimarlar odası Başkanı Ferhat Karadağ tarafından anlamlı bir teşekkür aldı.

Başkan Karadağ yaptığı teşekkür konuşmasında; 31 Mart yerel seçimlerinde adaylığı açıklanan Eyyübiye belediye başkanı Mehmet Kuş ilk ziyaretini Şanlıurfa mimarlar odamıza gerçekleştirmiş olup, teknik anlamda fikir alışverişinde bulunulmuştu

Öncelikle başkan Kuş’u bu şehirin teknik odalarının fikirlerini dikkate alarak liyakat esaslı karar almasından dolayı teşekkür ederim. Eyyübiye belediye başkanı olarak seçildiğinde ilk işinin kaçak yapılarla mücadele olacağını belirtmişti ne mutlu ki başkanımızın bu verdiği sözü özenle yerine getirdiğini görüyoruz bu konuda Şanlıurfa için umutlu günler beklediğini görebiliriz. Başkan kuşun tekniğe, fen ve sanat kurallarına uyarak çalışmalar yaptığını görmek bizi gerçekten mutlu ediyor. Bu çalışma mantığını mimarlar odası başkanı ve üyelerim adına diğer tüm belediye başkanlarımızdan görmek istiyoruz. Teşekkür ederim.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER