Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğünde Bir İlki Kuruldu

Şanlıurfa İl Milli Eğiim Müdürlüğü bünyesinde Merkez ve İlçe Personellerinden oluşan 24 kişilik Arama Kurtarma Ekibi kuruldu.

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğünde Bir İlki Kuruldu

8-12 Nisan tarihlerinde Milli Eğitim Arama Kurtarma Eğitici Formatörü Halil İbrahim Ökten tarafından başlatılan eğitimlerin açılış konuşmasını İl Müdür Yardımcısı Mustafa Fehmi Satıcı ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir yaptı.

Mustafa Fehmi Satıcı: Arama Kurtarma Ekiplerin kurulmasının hem Milli Eğitim için ve hem de ülkemiz için çok önemli olduğunu, Afetlere karşı her toplumun her kesiminin hazırlık yapması gerektiğini belirttikten sonra gönüllü olarak ekibe katılan personele teşekkür etti.

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir: Ülkemizin Afetlerle karşılaşmamasının tabii ki en büyük temennileri olduğunu ancak; olası Afetlerde böyle yetişmiş bir ekibin kendilerine güven verdiğini, Ekiplerin kurulması konusunda çok umutlu olduğunu belirttikten sonra katılımcılara ve İş Güvenliği Uzmanları Mahmut Donuker ve Halil İbrahim Ökten'e teşekkür etti.

8-12 Nisan tarihlerinde devam eden eğitimlere İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir İtfaiyesi Eğitimci ve Ekipman desteklerinde bulundu.

Eğitim sonunda Eğitim Formatörü Halil İbrahim Ökten, desteklerinden dolayı Afad Müdürü Mahmut Sönmez, Eğitim Sorumlusu Sıtkı Aslan ve Eğitimcilere; Ayrıca İtfaiye Eğitim Şube Müdürü İsmet Karaçizmeli ve Eğitimcilere teşekkür etti.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER