Şanlıurfa Kızılay'ın Yeni Başkanı Belli Oldu

Kızılay Şanlıurfa Şubesi başkanını seçmek için bugün saat  10:00’da olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede Dr. Ahmet İnan Başkan seçildi.

Şanlıurfa Kızılay'ın Yeni Başkanı Belli Oldu

Kızılay Şanlıurfa Şubesi olağan kongresi Şair Nabi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongrede Ahmet Elçi’den görevi Dr. Ahmet İnan aldı

“Bayrağı daha yükseklere taşıma azim ve kararlılığındayız”

Kızılay Şanlıurfa Şubesine seçilen Dr. Ahmet İnan, “Birlik ve evrensellik çerçevesinde çalışan bir hayır kurumuyuz. 150 yıllık şerefli bir geçmişi olan Kızılay mensubuyuz. Türkiye genel merkezimiz ve şubelerimiz olarak her zaman mağdurun mazlumun, fakir- fukaranın, garip-gurebanın yanında olmayı şiar eden bir kurumuz. Burada bulunan siz Kızılay gönüllülerini de yürekten kutluyorum. 2 dönem 6 yıl birlikte çalıştığım şube başkanımız sayın Avukat Ahmet Elçi’ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu dönem yönetim kurulu arkadaşlarımla bu emanet bayrağı daha yükseklere taşıma azim ve kararlılığındayız. Gerek üye sayımızı arttırarak gerek bağışçı sayısını arttırarak diğer yardım kuruluşlarıyla koordineli çalışarak ve en önemlisi genç Kızılay gönüllülerini güçlendirerek hanım üyelerimizle birlikte Kızılay bilincini ve sevgisini halka yayarak ilk yardım kursları vererek koruyucu hekimlik kursları ve afet gönüllülerini afet müdahalesi için eğitmek azmi içerisindeyiz” dedi.

Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de, “Ben yeni yönetime başarılar diliyorum. Değerli Ahmet İnan bey yönetiminde inşallah Kızılay’ın bayrağı daha da yükseğe çıkacaktır. Hem hocam aynı zamanda değerli dostum hem sayın avukatımız Ahmet beye çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kan bağışının önemini anlatan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise, “ 2018 yılı içerisinde Türk Kızılay’ına 2 buçuk milyon üniteden fazla kan bağışı gerçekleştirildi. Bu günlük 9 bin ünite kan demek. Yapılan bağışların 2 milyondan fazla insanımızdan temin edildi. Ve o 2 milyon insanın verdiği kanlar 4 milyona yakın insanın nefesine nefes verdi. Hayatına hayat verdi. Canına can kattı.2018 yılında 23 milyondan fazla bireye insani yardım ulaştı” şeklinde konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
emine maçin
emine maçin - 9 ay Önce

Hayırlı olsun ahmet inan hocama rabbim gönlüne göre versin biz kendisine duacıyız ailece seviyoruz.Allah razi olsun benim çoçuklarımın duasınden gönlünden ahmet hocam çıkmıyor.

SIRADAKİ HABER