Şanlıurfa Hızlı Tren Projesi İle İlgili Önemli Gelişme

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret etti.

Şanlıurfa Hızlı Tren Projesi İle İlgili Önemli Gelişme

Son yılların en gözde ulaşım araçları arasındaki yerini alan ve seferlerinin başladığı kentlerde şehirlerarası ulaşıma nefes aldıran Yüksek Hızlı Tren Gaziantep arasındaki hızlı tren çalışmalarına Şanlıurfa’yı da dâhil edilmişti. Şanlıurfalılar tarafından sürekli gündeme getirilen ve mutlak gelmesi lazım denilen Yüksek hızlı Tren projesi için Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun makamında ziyaret etti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevheri, hızlı tren projelerini tamamlamak üzere oldukları müjdesini vererek konuyla alakalı sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi; ‘’DDY Genel müdürü Ali ihsan Uygur’u ziyaret ederek Gaziantep-Şanlıurfa-Mardin Hızlı Tren Projesi hakkında bilgi aldık. Projemiz çalışmaları devam ettiğini,%50 seviyesinde gerçekleştiği,2020 yılında projenin bitirileceği bilgisini aldık.’’ Paylaşımda bulundu.

Cevheri, projenin gerçekleşme oranının yüzde 50 olduğunu ve 2020 yılı içerisinde bitirileceğini ifade etti. Hızlı trenin Nizip, Birecik, Organize Sanayi Bölgesi, Kara köprü ve Viranşehir güzergâhları üzerinden Mardin hattına bağlanacağını da bildirdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 01:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 hafta Önce

Yav he he 1700 yataklı hastahane inşaatı da bitmek üzere.

urfalı
urfalı - 3 hafta Önce

mardin olmasa biz bu trenın sesini bile duymaz oluruz kimsede üstüne almasın urfa da bu mardin sayesınde olur olacaksa kımse kımseyı kandırmasın canlar

urfalı
urfalı - 3 hafta Önce

Kağıt üzerindeki proje bile kaç yıldır yapılıyor.tren gelir ğoş gelir ley ley lim lim ley :)

hacı İNAN
hacı İNAN - 3 hafta Önce

siverek yine kapsam dışı kaldı

ahmet
ahmet - 3 hafta Önce

Kimler geldi kimler geçti bu memleket hep sizi sırtladı malesef kendi gözümle şahit oldugum bu şehir hastanesi tiyatrosundan sonra iyice sogudum yapabilecekleri anlatın sayın vekılım

KANDIR URFALIYI
KANDIR URFALIYI - 3 hafta Önce

HASTANE DEN NE HABER

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Vayyyy akıl fikir versin urfa Hilvan Siverek Diyarbakır daha mantıklı olur

Şiyar Canbekler
Şiyar Canbekler - 3 hafta Önce

Gün doğmadan neler doğar sen sahipsiz değilsin SİVEREK


SIRADAKİ HABER