Şanlıurfa'dan Sakarya'ya Atanan Müftü Açık Göreve Başladı

Şanlıurfa Müftülüğü’nden Sakarya İl Müftülüğü görevine atanan İhsan Açık, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katıldığı sade bir törenle cübbesini giyerek görevine başladı.

Şanlıurfa'dan Sakarya'ya Atanan Müftü Açık Göreve Başladı

Sakarya İl Müftülüğü Bir yıl 8 ay sonra yeni müftüsüne kavuştu. Urfa Müftülüğü’nden Sakarya İl Müftülüğü’ne atanan İhsan Açık, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da katılımı ile görevi devraldı.

CÜBBE VE FES’İ ERBAŞ TAKTI

Sakarya İl Müftülüğü’ne atanan İhsan Açık’a Sakarya İl Müftülüğü’nde sarık (fes) ve cüppesini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş taktı.

Bir yıl 8 ay vekâleten yürütülen görevi alan yeni Sakarya Müftüsü İhsan Açık’ın görevi alışında birçok din görevlisi ve müftülük personeli de hazır bulundu.

ŞÜKÜR ATAMAYI YAPTIK

Diğer yandan Sakarya İl Müftülüğü’ne uzun süreden buyan atama yapılmadığı için tepkilere ve yayınlara maruz kaldığını dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş “Çok şükür yeni müftüyü atadık. Artık kimse telefonla ve haberle bizlere şikayette bulunmaz” diyerek yeni müftüsünün Sakarya’ya hayırlı hizmetlerde bulunacağı inancında olduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER