Şanlıurfa'da Yüzlerce Çocuk Namaz İçin Yürüdü

Şanlıurfa Balıklıgöl’de düzenlenen "Hayat Namazla Güzel” etkinliği kapsamında bir araya gelen yüzlerce çocuk, ellerindeki dövizler ve pankartlarla namaz için yürüdü.

Şanlıurfa'da Yüzlerce Çocuk Namaz İçin Yürüdü

Şanlıurfa'da bir platform tarafından düzenlenen "Hayat Namazla Güzel" etkinliği kapsamında camide bir araya gelen yüzlerce çocuk, namaz için yürüdü. 6 ile 10 yaş arasındaki çocuklara namaz bilincini aşılamak için düzenlenen etkinlik kapsamında Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da yüzlerce minik çocuk, BalıklıgölPlatosunda bulunan Dergah Camisi'nde toplanarak anne ve babalara "Bize sahip çıkın" çağrısı yaptı. Aralarında kız ve erkek çocukların bulunduğu yüzlerce minik renkli görüntüler oluşturdu.

Dergah Camisi'nde cemaatle birlikte namaz kılan minikler daha sonra cami avlusunda Beddiüzzaman Said-i Nursi'nin naşının ilk gömüldüğü kabrini ziyaret ederek dua etti. Anne ve babalara çağrıda bulunan Mehmet Tarık Alkanat, çocukların anne ve babalara Allah'ın birer emaneti olduğunu, günü geldiğinde Allah'ın bu emanetin hesabını soracağını hatırlattı.

Toplu halde yürüyüş yapan çocukları meraklı bakışlarla izleyen vatandaşlar da cep telefonuyla görüntü almayı ihmal etmedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
dede
dede - 2 yıl Önce

maşaALLAH

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Hep böyle güzel olsun binlerce kez şükürler olsun maşAllah

SIRADAKİ HABER