Şanlıurfa'da Ücretli Avm Otoparkına Tepki

Şanlıurfa Sivil İnsiyatif Platformu üyeleri, kent merkezindeki bir AVM'nin müşterilerinden otopark ücreti talep edilmesine tepki gösterdi.

Şanlıurfa'da Ücretli Avm Otoparkına Tepki

Şanlıurfa Sivil İnsiyatif Platformu üyeleri, kent merkezindeki bir AVM'nin müşterilerinden otopark ücreti talep edilmesine tepki gösterdi.

Platform üyeleri, şehir merkezindeki Ali Şelli Parkında bir araya gelerek, Abide Kavşağında bulunan bir AVM'nin keyfi otopark uygulaması yaptığını öne sürdü.

Platform adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan İbrahim Şahin, AVM'lere tüketicilerin kendi aracıyla gelmesinin ve aldıklarını kendi aracıyla taşımasının en doğal hakkı olduğunu söyledi.

AVM önündeki otoparktan ücret talep edilmesinin yasalara aykırı olduğunu savunan Şahin, şunları kaydetti:

"Danıştay 8. Dairesince yapılan temyiz incelemesi sonucunda AVM'lere gelen tüketicilerin alışveriş amacıya geldiği, bu kişilerin binayı kullanan kişiler kapsamında değerlendirilmesi gerekiyor. Bu tür yerlerdeki otoparkların binayı kullanan kişileri kapsaması gerekiyor. Otopark hizmetinin sunulması ticari bir durum değil, tüketicilere verilen sosyal bir hizmet ve yasal haktır. Başta AVM yatırımcıları olmak üzere herkes, bu yasal hakkımıza saygı duymalı ve tüketicilerin bu hakkını engellememelidir. 3 saat ücretsiz olan otopark için ücret isteğine karşı çıkınız. Ödemek zorunda bırakılıyorsanız, otopark giriş ve ödeme fişinin örneğinin fotoğraflarını çekiniz. Bu haksızlıklarla ilgili başlattığımız mücadelemizi sürdüreceğiz."

Şahin ve beraberindekiler açıklamanın ardından yetkililerden konuyla ilgili yaşanan sıkıntıyı gidermelerini beklediklerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
eminim
eminim - 1 yıl Önce

Sizi oaraya arabanızla zorlamı götürüyorlar gitmeyin. öyle tepki gösterin amaç ve niyet kötü olunca olmuyor yok ben sabahtan oaraya arabayı parkedeyim akşam dönerken alırım dersen o da senden park ücreti ister çünkü müşterisinin yerini gaspediyorsun

Siverekli
Siverekli - 1 yıl Önce

Hiçbir AVM Bu eylemi müşterisine yönelik kasten yapmaz. Bunu fırsatçılara ve istismarcıları caydırmak adına illAllah ettiği için yapıyor.
Ayıp Size ki bu kadar bol ünvanlı STK ismi kullanıyorsunuz.
Neyseki memlekette bilinen ve tanınan kişilersiniz.
Bu yüzden bir yönetime gelemiyorsunuz.
Başka her iş bitti, bi bu kaldı ha....

SIRADAKİ HABER