Şanlıurfa'da Suriyeliler İçin Kültür Merkezi Açıldı

Şanlıurfa'nın merkez Haliliye ilçesinde, Suriyeli sığınmacılar için kültür merkezi açıldı.

Şanlıurfa'da Suriyeliler İçin Kültür Merkezi Açıldı

Merkezi Kuveyt'te bulunan derneklerin katkılarıyla Bamyasuyu Mahallesi'nde yaptırılan Usame Bin Zeyd Kültür Merkezi'nin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

Vali Yardımcısı Fatih Çelikkaya, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de en fazla Suriyeli misafiri ağırlayan kentlerden birinin Şanlıurfa olduğunu söyledi.

Suriyelilere eğitim ve sağlık başta olmak üzere, imkanları dahilinde destek vermeye çalıştıklarını anlatan Çelikkaya, Kuveytli hayırseverlerin desteğiyle açılan kültür merkezinin önemli bir boşluğu dolduracağını vurguladı.

Kültür merkezinde Suriyelilere, Türkçe ve yabancı dil eğitiminin yanı sıra dini bilgi ve müzik kursları verileceğini kaydeden Çelikkaya, "Bu merkezin diğer ülkelere de örnek olmasını diliyorum. Emeği geçen Kuveytli dernek yetkililerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Açılışa, Kuveyt'in Ankara Büyükelçiliği yetkilileri de katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

Urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru yetimlere kadınlara yardımcı olan sivil toplum kuruluşlarımiza tesekkurler

Ahmet bozkurt
Ahmet bozkurt - 2 yıl Önce

Allah sizi bildigi gibi etain hakkimiz haram olsun sizlere gram kendi halkinizla ilgilenmediniz bi siz oldiyiz bi bu suriyeliler

SIRADAKİ HABER