Şanlıurfa'da Pazar'da Sebzeler El Yakıyor

Domatesin kilosu 5 ile 6 liraya yükselirken patatesin kilosu ise 4-5 lira arasında satılmaya başladı. Limon ise 7 liradan satılmaya başladı. Vatandaşlar tane ile limon almaya başladı.Soğan ise 1 liradan 5 liraya yükseldi.

Şanlıurfa'da Pazar'da Sebzeler El Yakıyor

Perşembe pazarında sebze ve meyve almaya gelen Ahmet Karagüzer; kuru soğanın kilosu 1 lira iken nasıl oldu da 5 liraya yükseldi.Yine 2-2,5 lira arasında değişen domates nasıl oldu da 5 lira ,salkım domates 6 liraya yükseldi. 2 liraya satılan limon ise 7 liraya yükseldi. Patatesin kilosu 1,5 lira idi, küçük boy patates ise 1 lira idi. Ne oldu da son bir hafta içinde 5 liraya kadar yükseldi. Ağırlıklı olarak pazarda bu ürünler çok yükseldi. İnsanların en çok kullandıkları sebzeler bunlar özellikle bu ürünleri stok yaparak fiyatlarını yükselttiler. Yetkililere sesleniyorum. Stokçuları devlet bulsun ve cezalarını versin. Halkın ekmeği ile oynamasınlar. Hampalar sebzeleri ağırlıklı olarak Mersin ve Adana’dan getiriyorlar. Piyasaya az sürüp haksız kazanç elde ediyor. Gerek Belediyelerin gerekse de diğer yetkilerin bu olaya el atmalarını bekliyoruz. Pazarda diğer fiyatlar ise şöyle. Kırmızı biber 5 lira, yeşil biber 3 lira, portakal 3 lira, kiraz 5 lira, kavun 3 lira, karpuz 1 lira, muz 7 lira, kaysı 5 lira, şef       tali 4 lira, erik 3 lira, elma 5 lira’dan, Maydanoz 1 lira, nane 1 lira, turp 5 lira, yeşil soğan 10 lira, marol 3 lira, havuç 5 lira, salatalık 2 liradan satılıyor.

Esnaflar ise biz yıllardır burada ekmeğimizi kazanıyoruz. Fiyatlar düşük olduğunda fazla satıp para kazanıyoruz.yıllardır bu dönemlerde bu ürünler devamlı ucuzdu. Ancak, son 10 gündür fiyatlar çok yükseldi. Örneğin domates, patates, soğan ve limon fiyatları çok yükseldi. Hal pazarında bu mallar çok az. Ve fiyatları pahalı. Bu nedenle bir çok esnafımız bu ürünleri yıllardır satıyordu. Ancak yüksek olunca alamadılar. Alanlarda satamadılar ellerinde kaldı. Zarar ettiler. Fiyatların düşük olması talepi artıyor ve bizde sürümden kazanıyoruz. Bu ürünleri alanlar çok az. Kısa sürede bu ürünlerin bollaşacağına inanıyoruz.dediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
x
x - 13 ay Önce

akparti sağolsun bu bize azdır

lütfen
lütfen - 13 ay Önce

AKP KADAR BAŞINIZA TAŞ DEGSİN İNŞ NE OLSA AKP DİYORSUNUZZ BU İNCELİNİN MHP HDP CHP NİN OYUNU SİZDE AKP DİYORSUNUZ BİRAZ DÜRÜST OLUN BE ZALİMLER SECİME YAKIN NİYE BÖYLE BİŞİ YAPSIN AKP

hasan
hasan - 13 ay Önce

arkadaşlar sebze ve meyve fiyatlarındaki artışlar hava şartları ve yetersiz üretim ve depolarda ürünleri saklayan kötü niyetli insanlardan kaynaklanmaktadır partilerle ilgisi yoktur

SIRADAKİ HABER