Şanlıurfa'da Öğrencilerin Müdür Tarafından Dövüldüğü İddiası

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir lisede geç kalan öğrencilerin okul müdürü tarafından dövüldüğü iddiası üzerine idari soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, olay Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine bağlı Karataş Mahallesi'ndeki Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yaşandı. İddiaya göre okul müdürü, okula geç kalan ve uygunsuz şekilde giyinen öğrencileri dövdü. Başka bir öğrenci tarafından cep telefonuyla çekilen o anlar sosyal medyada yayımlanınca, Milli Eğitim Müdürlüğü idari soruşturma başlattı.

Konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, her şeyin göz önünde olduğunu ve gerekli soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

İHA

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 17:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet orak
Mehmet orak - 8 ay Önce

Şanlı urfanın eğitimde Türkiye sıralamasına göre en sonlarda öğretmenler müdürler gerekli eğitimi vermedikleri kanatındayım tabiki bu konuda baba ve annelerden ilgisiz kalıyor demekki boş Boş okula gidip geliyor öğrenciler öğretmenler okulda öğrencilerin hak etiği dersi bilgiyi aşılamadıgı kanaatindeyim,ay dolsun maşımı alayım hesabı yapılıyor.yazıklar olsun

Murat
Murat - 8 ay Önce

Öyle öğretmen neden olmasın ki boş boş öğrenci gelirse bu tür öğretmen tabi çoğalır.Veli ve öğrenci öğretmeni durduk yere öldürse haberlerde kahraman onurlu ilan edilir.Öğretmen hak ettiği yerde öğrenciye bir fiske atsa haber kanallarında hain ilan ediliyor ve de hapse atılıyor.Saygısız terbiyesiz ve ukala öğrencinin olduğu ve öğretmenin değersizleştiği yerde sınıf yönetimi öğretmenin elindedir demek öğretmene eziyet etmek demektir.Ne zaman saygısız terbiyesiz ve ukala öğrencinin anne ve babası suçlanırsa ve ona gerkirse ergen öğrenciye göz korkutucu yaptırım uygularsa işte o zaman eğitim sistemi ve mutlu öğrenci profili o zaman olur.

SIRADAKİ HABER