Şanlıurfa'da Kitap Fuarı Açıldı

Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından '2. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı' yüzlerce öğrencinin katılımı ile açılışı gerçekleştirildi.

Şanlıurfa'da Kitap Fuarı Açıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen '2. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı' yüzlerce öğrencinin katlımı ile açıldı. Açılışa, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile yazarlar ve öğrenciler katıldı.

Karaköprü ilçesinde bulunan 11 Nisan Fuar merkezinde açılan kitap fuarı, kitapseverler tarafından 23 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında gezilebilecek. Kitap fuarı açılışında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyes Başkanı Nihat Çiftçi, yüzlerce yayın ve on binlerce kitabı Şanlıurfalılarla buluşturmanın sevincini yaşadıklarını belirti.

Kitap fuarı açılış töreni öncesi katılımcılara seslenen Çiftçi, kitap okumanın yaşı olmadığını belirterek, tüm aile fertlerini kitap okumaya ve fuara davet etti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin açılış konuşması: “Büyükşehir belediye başkanlığı olarak Şanlıurfa’mız Türkiye’nin en genç illi olan Şanlıurfa ve bizlerde okumaya gönül vermiş olduğumuz önemli bir yer. Fuarı açılışın da üçüncüsü fuarımızda düzenliyoruz. Başlangıç çadırda yaptık, daha sonra çadırı biraz büyüttük geçen yıl da olduğu gibi ziyaretçiye açtık. Bu yıl fuara yetişti Şanlıurfa’da büyükşehir belediye başkanlığımız yapmış olduğu güzel bir fuar. Ayrıca bu defa 400-500-600- binleri görmek istiyoruz bu bir krater mi hayır krater değildir şimdi ne kadar yayın evi varsa ne kadar eser varsa burada Mehmet hocam burada biz nasıl tanıyacağız, değerlere nasıl ulaşacağız, ben biliyorsam nasıl baş edeceğiz, nefsi nasıl yeneceğiz işte kolay yol bunun eserine onu anlatabilmektir. Peygamberler şehri Şanlıurfalı kardeşlerim bu mesafeyi ortadan kaldırılacaktır bu imkân Şanlıurfa’ya gelmiş 23 Kasım, 2 Aralık tarihleri arasına kadar devam edecek olan kitap fuarımıza bütün Şanlıurfa halkımız davetlidir.” Diye konuştu

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 18:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed emin
Muhammed emin - 6 ay Önce

Pazar günü de var mı yok mu fuar

SIRADAKİ HABER