Şanlıurfa'da Kan Davası Barışla Sonlandırdı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Kemalettin Yılmaztekin, memleketi Akçakale’de Saramda ve Abu Asi aşiretleri arasındaki kan davasını barışla sonlandırdı.

Şanlıurfa'da Kan Davası Barışla Sonlandırdı

Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin öncülüğünde, Akçakale ilçesinin Çok Alan kırsal Mahallesi'nde barış yemeği programı gerçekleştirildi. Programa katılanlara hitaben bir konuşma yapan Yılmaztekin, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün önemine dikkati çekerek, İslamın Müslümanların birbirlerini sevmelerini emrettiğine vurgu yaptı.

"Barış en hayırlı hüküm"

Barışın alınan hükümlerin en hayırlısı, insanoğlunun hayatta alabileceği en isabetli karar olduğunu belirten Yılmaztekin, "Burada iki aşiret arasındaki husumetin, uyuşmazlığın halli noktasında Allah'ın rahmetinin üzerimizde sağanak gibi yağdığı bugünde bir araya geldik. Emeği geçen kıymetli toplumumuzun ileri gelenlerinden, barışın tesisinde taşı taş üstüne koyan herkesten Allah razı olsun" dedi.

"Allah yolunda mücadelenin en mühim neticesi barış"

"Şanlıurfamız, ovamız kan davaları ile değil, barış ile anılmalı" diyen Milletvekili Yılmaztekin, bölgenin barış ile anılması için de gerekeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Yılmaztekin, "Bugün barışı tesis etmek için bir aradayız. Bugün barışın hükümlerin en kıymetlisi, hükümlerin en mukaddesi olduğunu dünyaya yaymak üzere bir araya geldik. Allah yolunda mücadelenin en mühim neticesinin, ödülünün semeresinin barış olduğuna inan bir kardeşiniz olarak; bölgemizin, Şanlıurfamızın ve tüm ovamızın kan davaları ile değil barışla anılması gerektiğini arzu ediyor ve bu düşünceye burada toplanan herkesin katıldığına inanıyorum. Biz burada niyetlerimizi birleştirdik. Biz burada hüsnü kabulleri, hüsn-i zanları bir araya getirdik. Barışın buradan başlamak üzere Şanlıurfamıza, Türkiyemize ve dünyaya hakim olmasını temenni ediyorum. Rabbim hayırlı ve mübarek etsin" diye konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
kandavası
kandavası - 1 yıl Önce

Allahtan bu kan davaları var yoksa bu milletvekilleri ne iş yapacaktı.

SIRADAKİ HABER