Şanlıurfa'da İsrail Protestosu!

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail'e yurt genelinde protestolarla tepki gösterildi.

Şanlıurfa'da İsrail Protestosu!

ŞANLIURFA'da Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılmasına tepki gösterip İsrail'i protesto etti.

Cuma namazı sonrası Dergah Camisi önünde toplanan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyesi bir grup, ellerinde Filistin bayrakları ve çeşitli dövizlerle Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılmasına tepki gösterip İsrail aleyhine sloganlar attı. Grup adına basın açıklamasını okuyan avukat Ali Acar, yaşanan cinayetlerin ve dökülen kanların kabul edilemez olduğunu belirterek, şunları söyledi: 

"Bizler Müslümanlar olarak, bu acıyı en üst seviyede hissetmek ve ümmetin namusu olan ve uğruna binlerce kurbanın verildiği Kudüs davasına sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Gün Siyonist çeteye karşı birleşme ve dayanışma günüdür. Bizler Şanlıurfa STK Platformu olarak, ümmeti ilgilendiren her konuda olduğu gibi bu konuda da herkesle bir araya geleceğimizi ve dayanışma içerisinde olacağımızı,  bu davaya maddi manevi her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyoruz."

Kalabalık, basın açıklamasının ardından bir süre slogan atıp dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 15:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cahit ceylan
Cahit ceylan - 2 yıl Önce

İsrail ş***ini protesto edeceğinize önce ağaabelerinize sorun neden Filistinli kardeşlerimiz vize ile ülkemize geliyorlar da israil ş***inin vizesiz ülkemize geldiklerini bunun cevabını bi öğrenin!!!!

SIRADAKİ HABER