Şanlıurfa'da Heyecansız Bayram!

Şanlıurfa'da umudunu bayram alışverişine bağlayan esnaf, umduğunu bulamamaktan şikâyetçi. Kurban  Bayramı öncesi Kentte piyasasında durgunluk yaşanıyor.

Şanlıurfa'da Heyecansız Bayram!

Her yıl bayram alışverişini günler öncesinden yapan Şanlıurfalı vatandaşlar, Bayrama 1 hafta kala giyim esnafında durgunluk yaşanıyor. Sıcak havalar yüzünden kimsenin alış-verişe çıkmadığını, bu yüzden iş yapamadıkları belirten esnaf, dolardaki yükseliş nedeniyle ekonomik kriz yaşadıklarını söylüyor.

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren dükkan, mağaza ve alışveriş merkezleri diğer bayramlara nazaran heyecansız ve durgun geçiyor. Haşimiye Meydanında bulunan esnaf deyim yerindeyse ‘kan ağlıyor’ durumu konuştuğumuz esnaf, ‘vatandaşlarda para yok ki alışveriş olsun, Zaman zaman kalabalık olsa da kuru kalabalık herkes dolar nereyi bulacak diye konuşuyor’ diyerek esnafın ne kadar zor bir dönemden geçtiklerini ifade ederek ekonomik anlamda vatandaşların da büyük sıkıntı yaşadığını söylediler.

Bahçelievler esnafı ise yaptığı açıklamada, “ Şanlıurfa'da bayram havası yok, Bayram alışverişi yok. Çarşıda müşteri namına bir şey yok alışveriş yapamıyoruz. Vatandaşta bir para sıkıntısı var. Geçen yıllarda da durgunluk yaşadık ama bu kadar durgunluk görmedim. Bu sezon işler çok durgun bizim de yapacağımız bir şey yok bekliyoruz. İnşallah bayrama daha az bir süre kalmasına rağmen her gün biraz daha işlerimiz yoğunlaşır. Vatandaşlar havalar çok sıcak olduğu için dışarıda fazla çıkmıyorlar. Bu yüzden de durgunluk var ama serin havada bir kuru kalabalık oluyor. Alışveriş yapan kimse yok. Fiyatlarımız çok uygun olmasına rağmen ve neredeyse bedava veriyoruz gibi buna rağmen iş yapamıyoruz. ” diye konuşturlar.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal h.
cemal h. - 7 ay Önce

oy veren siz dert yanan sizsiniz.gidin derdinizi marco paşaya anlatın

SIRADAKİ HABER