Şanlıurfa'da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

Viranşehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ömer Dereci Viranşehir'e 500 Megawatlık güneş enerji sistemi kurulacağını söyledi.

Şanlıurfa'da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci basın mensuplarına yaptığı açıklamada Enerji Bakanlığının Viranşehir'in Kuzey bölgesinde devasa bir güneş enerji sisteminin kurulması için fizibilite çalışmalarının başladığını söyledi. Elektrik enerjisi açısından büyük bir proje olan Güneş enerji sistemi için çalışmalar başladı.

Kaymakam Ömer Dereci" Enerji Bakanlığı Viranşehir'de 500 Megawat gücünde bir güneş enerji sisteminin kurulması için çalışma başlattı. Viranşehir'in kuzey bölgesinde kurulacak sistem için çalışmalar başladı. 2019 yılı başında ihalesi yapılması planlanan sistemi için fizibilite çalışmaları yapılıyor. 3 veya 5 yıl içinde hayata geçecek olan güneş enerjisi sistemi için bu süreçte İnşallah bin veya iki bin kişi istihdam edilecek. Bunun için kalifiye eleman ihtiyacına binaen bizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Viranşehir insanının istihdam edilmesi için çaba harcayacağız. Bu devasa tesis faaliyete geçtikten sonra İnşallah 300 kişi istihdam edilecek" dedi.

Bu tesiste istihdam edilecek Viranşehirli vatandaşlar için Kaymakamlık Halk eğitim bünyesinde alan ile ilgili çeşitli kurslar açacak. Burada ki amaç Viranşehirlilerin iş imkanı bulması olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER