Şanlıurfa'da 6 Kişilik Aile Çadırda Yaşıyor

ŞANLIURFA'da, iş bulamadığı için oturduğu evin kirasını ödeyemeyen 35 yaşındaki İbrahim Halil Buzun, eşi ve 4 çocuğuyla birlikte sokakta kurdukları çadırda yaşamaya başladı.

Şanlıurfa'da 6 Kişilik Aile Çadırda Yaşıyor

Yenice Mahallesi'nde oturan fayans ustası İbrahim Halil Buzun, uzun süreden bu yana iş bulamadığı için ekonomik sıkıntı yaşamaya başladı. Oturdukları evin birikmiş kirasını ödeyemeyen Buzun, bunun üzerine sahibi tarafından evden çıkarıldı. Gidecek yeri olmayan İbrahim Halil Buzun eşi Aynur, çocukları Bilal, İsa, Meryem ve Yaşar ile birlikte, boş bir arsaya kurdukları çadırda yaşamaya başladı. Çevredekilerin yardımıyla yaşamlarını sürdüren İbrahim Halil Buzun, şöyle dedi: 

"Fayans ustasıyım. Ancak Suriyeliler'in düşük ücretle çalışması nedeniyle bu işi yapamaz duruma geldik. Kira ödeyemez hale gelince mecbur evden çıktık. Bu arazide çadır kurarak yaşamaya başladık. Bir kızım engelli, 2 çocuğu okula gidiyor. Elektrik, su ve tuvalet olmadığı için zorluk çekiyoruz. Komşularımızın getirdikleriyle karnımızı doyuruyoruz. Kış yaklaşıyor, çocuklarımın bu durumda yaşaması bizi kahrediyor. Yetkililer ve hayırseverlerden iş ya da başımızı sokacak bir ev konusunda yardım bekliyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 yıl Önce

suriyeliler var çünkü bu ülkenin vatandaşı devletten bir suriyeli kadar kıymet görmedi Allah yardımcıları olsun

Eyyüp
Eyyüp - 2 yıl Önce

Allah bu Suriyelilerin belasını versin o şerefsizler yüzünden işsiz kaliyoz işsiz güçsüz kalmisiq devlet saqolsun o Suriyelilerin eniklerine aylıkları alıyorlar

Ahmet SAĞIR
Ahmet SAĞIR - 2 yıl Önce

Bunun Suriyeliyle şuyla buyla ilgisi yok!Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN 1 ay önce istihdam seferberliği başlattı. Başka illerin kurum amirleri canla başla işsizliği ortadan kaldırırken bizim kurum amirleri ise istihdamı baltalayarak kendi yakınlarını yandaşlarını hizmet alım yoluyla işe yerleştiriyorlar. İşte bunun son örneği Eyyubiye Hastanesinde yaşandı.Böyle ekmeğe muhtaç zavallı insanlar yerleştirilmiyor. topilliler yerleştiriliyor.

kızgın vatandaş
kızgın vatandaş - 2 yıl Önce

Ülkemiz sadece Suriye den gelen kişilere önem vermektedir. Kendi vatandaşı ile ilgilenemiyor.

Urfa
Urfa - 2 yıl Önce

Fakih baba ev versin. Dünyada eşi benzeri olmayan urfa halkina birşey söylemek istemiyorum. Yilardir belediye başkanlari akp urfayi yönetiyor. Dişirda urfa deyince herkes Paris zaneder. Görünen o ki urfa harabe bir şehir görünümündedir. Yol yok , eğitim öğretim yok , şehir planlamasi yok , hiçbir fabrika urfa ya bina edilmiyor .bir cimento fabrikayi var herkes istedigi yerde kümes evler dikiyor. Urfa ya diyecegim tek şey lütfen Size kimin ne söyledigini deģil,ne yapacagina artik bakin .sizin sorunlariniz cözüme kavuşturacak insanlar seçin .

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

wakıfın görevi ne merak ediyorum illa insanlar sokağa atılddıktan sonramı devreye giriyor ordaki çalışanlar ne yapıyorlar çıkıpta dolaşıyorlarmı kenar mahalleleri durumu içler acısı olanlara yardım ediliyormu ?belediyeler olsun sosyal yardım dernekleri olsun

Erol
Erol - 2 yıl Önce

Yoksulluk ,is sorunu yok calismayan var diyen bi dangalak cikmadi mi daha...bunlar urfanin gercegi ama mv görmez. Acilis var yemek var gelirler

SIRADAKİ HABER