Şanlıurfa Boğulmalarda İlk Sırada

Türkiye genelinde yaklaşık iki buçuk ayda toplam 174 kişi boğulurken en fazla boğulma vakasının ise 16 kişi ile Şanlıurfa'da yaşandığı belirlendi.

Şanlıurfa Boğulmalarda İlk Sırada

Türkiye genelinde yaklaşık iki buçuk ayda toplam 174 kişi boğulurken en fazla boğulma vakasının ise 16 kişi ile Şanlıurfa'da yaşandığı belirlendi. Türkiye'de 78 günde toplam 174 kişi girdikleri suda boğuldu. Boğulanların 63'ünün çocuk 161'inin ise yetişkin olduğu öğrenilirken en fazla boğulma vakasının ise Şanlıurfa'da yaşandığı belirtildi. Boğulma vakalarında çoğu çocuk 16 kişiyle deniz bulunmayan Şanlıurfailk sırada yer alırken Şanlıurfa'yı Antalya ve Adana izledi. Çoğu çocuk 16 kişinin boğulduğu Şanlıurfa'da boğulmaların en fazla yaşandığı yerler ise sulama kanalları oldu. Son olarak Şanlıurfa'da iki gün içerisinde sulama kanalına düşen 5 çocuk hayatını kaybetmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmetcık mhlsi
mehmetcık mhlsi - 2 yıl Önce

suru çobansız kaldığı zaman kurtlara yem olur ş.urfada sahıpsız kalmıştır turkıyenın en sıcak bölgelerınden olan ş.urfa da çocuklarımızın serinlenecek yüzme havuzları eksıklıgınden dolayı vatandaş kanallara akın edıyor her mhlde pazar yerlerı gıbı yuzme havuzlarının bulunması gerek dıye duşunuyorum ama maalesef ılgılenen yok bogulan bır vatandaş oldumu oraya toplanarak gerı getıremezsınız ama yüzme havuzları açarak önlem alabılırsınız saygılar.

SIRADAKİ HABER