Şanlıurfa Bakansız kaldı 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba bakanlık koltuğunu Bekir Pakdemirliye bırakıyor.

Şanlıurfa Bakansız kaldı 

Yaklaşık bir yıl önce Bakan olan Fakıbaba, 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili 1.sıradan aday gösterilmiş, Fakıbaba kendisinin hazırladığı aday listesi nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Bakan olduktan sonra herkesi kucaklamasi gereken Fakıbaba, aksi bir politika sergilemiş Bakanlıkta ve Urfa özelinde çok sayıda ismi karşısına almıştı.  16 Bakanlığın bulunduğu yeni sistemde 7 bakanlık kapandı. Yeni sistemde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı birleştirilirken, yeni bakanlığın ismi ise Tarım ve Orman Bakanlığı oldu. Yeni Tarım ve Orman Bakanı da Bekir Pakdemirli oldu.

Bakan Fakıbaba sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi;

Bakanlık görevini devraldığım günden bu yana aile olarak gördüğüm 75 bin kişilik personelimizle takım çalışması içerisinde gece gündüz demeden, daha çok üretmek, sektöre, üreticiye daha çok destek olmak için yoğun bir şekilde çalıştık.Merkez ve taşrada görev yapan yöneticilerimiz, teknikerlerimiz, mühendislerimiz, veteriner hekimlerimiz; tarlada, bağda, bahçede, serada, ağılda, ahırda, çiftlikte, işletmede, fabrikada üreticilerimizle birlikte tarıma değer kattılar, her birine yürekten teşekkür ediyorum.Görevi devralan Bakanımızın, bu dönemde yeni çalışmalar ve projelerle hizmet bayrağını daha da ileri taşıyacağına inancım tamdır. Bu süreçte ortaya konacak çalışmalara her türlü katkıyı vereceğimi belirtiyor, kendisine başarılar diliyorum.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
taşeron
taşeron - 8 ay Önce

iyi oldu sayın bakanım havalandı biraz insanları ezmek aşagılamak yakışmaz sayın bakanımmm

erol
erol - 8 ay Önce

urfa değil güneydoğu bakansız kaldı...

Vatandaş
Vatandaş - 8 ay Önce

En çok oy veren Doğu güneydoğu ama maalesef bi bakanımız olmadı vardır herşeyden bi hayır sağlık olsun ne yapalım

ESNAF
ESNAF - 8 ay Önce

GÜZEL urfam artık bakan değil ki o koltuk kime kalmış ki ona kalsın milletten alay ediyorlar SAYIN BAŞKAN işini bilir

Mehmet
Mehmet - 8 ay Önce

Birazda bu il başkanına el atsa recep başkan bunlar akp ye zarar veriyor.

Kazim
Kazim - 8 ay Önce

Bir ete çozum bulamadi marketlerde satilan et ne oldugu bellisiz.domates 4 lira,patates 3 lira,sogan 4 lira, biber 4 lira pazarda serbest piyasa belediye denetlemiyor kimin eli kimin cebinde fakir fukara nasil alsin bakan beg bunlara niye mudahale edilmiyor

Urfa
Urfa - 8 ay Önce

Urfa tirşikçi niye bakanlik alsin ki. Oyunu parayla satan hiçbirseyi isteme hakkina sahip değildir. Daha rezil olsunlar. Akp Urfayi cuvalda keklik saniyor. Zahmet etmenin anlami yoktur.

Sinan k
Sinan k - 8 ay Önce

Bu seçim karışıkti ben şahzen ve akrabalar başkanlık erdoğan millet vekiliği mhp verdimki hadini ve hiç bir hizmet yapadıklarını bilsin erdoğan ama bu urfa halkı için eksi dir özr diliyerek çobansız koyun misali


SIRADAKİ HABER