“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” Yarışma Ödülleri Sahiplerini Buldu

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Cemiyetinin işbirliği ile Şanlıurfa’da yapıla “Sağlıkta Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Ortaokul ve lise öğrencilerini madde bağımlılığından ve kötü alışkanlıklardan dolayı düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Cemiyetinin işbirliği ile yapılan Sağlıkta Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması Şanlıurfa’da da düzenlendi. Düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Urfa Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştiler ödül törenine, Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Ziya Suluyer, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İl genelinde dereceye giren öğrenciler daha sonra ülke genelinde yapılacak yarışmalarda Urfa’yı temsil edecek.

‘Amaç öğrencileri iyi alışkanlıklara yönlendirmektir’

Konuyla alakalı kısa bir konuşma yapan Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik, “Türkiye Yeşilay cemiyeti ve il milli eğitim bakanı Türkiye Yeşilay cemiyeti ile birlikte Türkiye genelinde düzenlenen sağlıklı nesil sağlıklı gelecek ödüllü yetenek yarışmasına ilimizde de bizde başarılarıyla tamamladık. İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay’ın Şanlıurfa şubesinin iş birliğiyle 13 ilçemizde öğrenciler arasında yapılan bu edebi ve görsel yarışmaların sonucunda ilk olarak Urfa birincileri ortaokul ve lise kategorisinde hem edebi hem de görsel alanda her 2 yarışmanın 6 birincimizi seçtik. Bugün onları ödüllendirecek ardında bu 6 eserimiz Türkiye genelinde ve finalinde yarışacak. Bu yetenek yarışmasında il birincilerine her kazanana 500 TL’lik bir ödül olacak ardında Türkiye genelinde 5.000 TL’lik bir ödül verilecek ve bir hafta seyahat olacak. Aileleriyle birlikte yurt dışı gezileri olacak amacımız burada gençlerimizi çocuklarımızı bağımlılıktan uzak tutmasıdır. Yeteneklerini keşfetmeleri, sanata, bilime ve edebiyata asıl amacımız yönlendirmektir. Onları iyi alışkanlıklar kazandırmaktır ve o manada Milli Eğitim Bakanımıza, Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanına, İl Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz, jüri üyelerimize ve katılan bütün öğrencilere teşekkür ediyoruz.” Dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER