Sağlık-Sen’den Doktora Şiddete Kınama

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çıkışında Darp edilen Uzman Doktor Ebru Kılıç için ilk kınama mesajı Sağlık-Sen Şube başkanından geldi.

Sağlık-Sen’den Doktora Şiddete Kınama

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çıkışında hasta yakınları tarafından darp edilen Doktor Ebru Kılıç       Güneş’e yapılanları kınayan Sağlık-Sen Şube Başkanı Yabir, yeteri derece de baskı altında çalışan sağlık çalışanlarına yönelik fiziksel ve sözel şiddetin son bulması gerektiğini ve sağlık çalışanlarını işini daha sağlıklı ve verimli yapması için güvenli ortam oluşturulması gerektiğini söyledi.

Yabir, doktora yapılan çirkin saldırı için şu sözleri sarf etti, "Meslektaşımız Dr. Ebru Kılıç Güneş'e, hasta tarafından yapılan saldırıyı şiddetle kınar, yeterince baskı altında çalışan sağlıkçı meslektaşlarımıza şiddetin son bulmasını dileriz. Sağlık-Sen ailesi olarak yaşanan üzücü hadisenin takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 09:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Evladı RESUL
Evladı RESUL - 8 ay Önce

saglık çalışanlarına şiddete sonuna kadar hayır aynı zamanda saglık çalışanlarının hastalara karşı psikolojik şiddetede hayır.(Bir çok saglık çalışanı hastalara hem saygısızca ! hemde kadavra ! muamelesi yapıyorlar.)

Urfalı
Urfalı - 8 ay Önce

Asım as denen süper zeka; sahte çürük raporu alamadığı muhattabı olan kadın doktora hastanenin otoparkında, mesai çıkışı pusu kurup darp eden kişi ile komşu kavgasını bir tutmak nasıl bir akıl tutulmasıdır..

urfalı
urfalı - 8 ay Önce

doktoru darp edenler insan olamaz

Urfalı
Urfalı - 8 ay Önce

Sendika seçimlerinde şiddet kaos yarattiniz birde çıkmış şiddete karşıyız diyor pehhhhhhhhh

Karakartal
Karakartal - 8 ay Önce

Adamsın adam sevgili Başkan sen bi tanesin

Asim as
Asim as - 8 ay Önce

Olay isyerinde olmamiş is yeri kampusunde de olmamis disarda olan bir olay şimdi herkes bir agızdan saglikta şiddete hayır diye tepki veriyor ya bu olayin işle ne alakası olmuş oyle ise her doktorun karistigi her olay saglikta şiddetmi olacak apartmanda komsusu ile kavga eden dr tepkisini saglikta şiddetmi gosterecek

Ömer
Ömer - 8 ay Önce

Allah kimseyi, Vatan görevinden kaçmak için sahte rapor alamadığı doktora, bir kadına, bir anneye el kaldıran aşağılıkları savunacak duruma düşürmesin. Çok şükür ki, Cumhurbaşkanımızın onayladığı son yasayla, artık bu suçu işleyenler hapisenede hakettiği cezayı çekecek.

SIRADAKİ HABER