Sabah Uyandıklarında Arazilerini Sular Altında Gördüler

Dün geceden beridir patlayan DSİ Sulama kuyusundan sızan su tarım arazilerine büyük zarar verirken, kuyuya yakın bir düğün salonu da sular altında kaldı.

Yaz ayların gelmesiyle birlikte Suruç Sulama sisteminde yaşanan aksaklıklar devam ediyor. Her yıl sorunların odağı olan Devlet Su İşleri Müdürlüğüne bağlı sulama sisteminde bir kuyunun patlaması sonucu binlerce dönüm araziler sular altında kaldı. Dün hat onarılmasına rağmen bugün başka yerden patladı.

Suruç ilçesine bağlı Yıldız Köyü yakınlarında patlayan DSİ kuyusu çevresinde bulunan bütün tarım arazilerini sular altında bırakırken yakında bulunan bir düğün salonu da sular altında kaldı. Çiftçilere ve düğün salonuna ciddi manada maddi zarar verirken su kuyusunun dün geceden beridir patladığı iddia ediliyor. Sabahın erken saatlerinde tarlasına gelen çiftçi İsmet Genç, suyun patlamış olduğunu görüp durumu yetkili kişilere bildirmesine rağmen herhangi bir çalışmanın yapılmadığını söyledi.

‘Bütün araziler sular altında kaldı’

İsmet Çiftçi, “Dün geceden beridir patlamış, sabah geldim gördüm iki saattir aramama rağmen su daha kesilmemiş. Sorumlu kişileri aradım, Beşir Bey diye biri oda bizi tamir işlerine bakan suyu açıp kapatanlara yönlendirdi bende onları aradın durumu anlatmama rağmen 2 saatten fazladır su hala kesilmemiş ve bütün tarlalar sular altında kalmış durumda. Şuanda ektiğimiz pamukları kaldırıp yeniden ekeceğiz hepsi sular altında kaldı. Sanki büyük bir sel kalkmış gibi bütün tarlalar sular altında kaldı. Şuan en az bin veya iki bin dönüm arazi sular altında.” Dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER