Sabah Uyandığında Hayatının Şokunu Yaşadı

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde ikamet eden Ömer Yüksel adlı engelli gence ait engelli motosiklet hırsızlar tarafından çalındı. Sabah uyandığında motosikletinin yerinde olmadığını gören Ömer Yüksel adlı genç hemen polise haber verdi. Olay yerinde gerekli incelemeleri yapan polis ekipleri hırsız ya da hırsızların yakalaması için çalışma başlattı. Engelli genç Sayın Valimizden, belediye başkanlarımızdan emniyet müdürümüzden yardım istiyorum, o motosiklet benim elim ayağımdı, elimi ve ayağımı çaldılar. Bana yardım edin” dedi.

Elimi Ve Ayağımı Çaldılar

Çalışarak biriktirdiği parayla aldığı engelli motosikletini her zamanki gibi kapının önündeki korkuluklara zincirleyen Ömer Yüksel adlı engelli genç sabah uyandığında hayatının şokunu yaşadı. Kentin engelli erişimine uygun olmayan bölgelerinde kullandığı motosikletinin yerinde olmadığını gören Ömer Yüksel, hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri etraftaki güvenlik kameralarını kontrol etti. Güvenlik kameralarına yakalanan hırsızların dört kişi olduğu görülüyor. Şahıslar motosikleti iterek çalarken oldukça rahat davranıyor.

“Zaten Şehrin Her Tarafında Özgürce Gezemiyoruz”

Motosikletinin çalınmasına çok üzüldüğünü söyleyen Ömer Yüksel, “Biz zaten şehrin her tarafında özgürce gezemiyoruz. Önümüzde bir sürü engel var. Bu motosiklet ile azda olsa bu engelleri aşıyordum. İstediğin yerlere gidiyordum. Ancak bu hırsızlar bana bunu çok gördüler ve motosikletimi çaldı. Ben yetkililerden yardım bekliyorum. Motosikletimin bulunması için bana yardımcı olsunlar” diye konuştu.

Yetkililerden Yardım İstedi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e seslenen engelli genç, “Motosikletim iki gün önce sabaha karşı çalındı. Sayın Valimizden, belediye başkanlarımızdan emniyet müdürümüzden yardım istiyorum. O motosiklet benim elim ayağımdı. Elimi ayağımı çaldılar, motosikletimi değil. Şu anda benim elim ayağım yok. Bütün yetkililerin yardımlarını bekliyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER