Saadet Partisi Şanlıurfa’da Kan Kaybetti

Saadet Partisi Şanlıurfa 4. Sıra milletvekili İzzet Çiftçi ve beraberindeki 250 sabdık görevlisi istifa ederek AK Parti’ye geçtiklerini açıkladılar.

https://youtu.be/8v3xUi2i4Z8

Saadet Partisi Şanlıurfa’da yaprak dökümü yaşandı. Bu bahar havasında adeta sonbaharı yaşamaya başlayan Saadet Partisi Şanlıurfa’da toplu istifalar geldi. Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Saadet Partisi Urfa 4. Sıra milletvekili olan İzzet Çiftçi ve beraberindeki yol arkadaşları Saadet Partisinin Cumhuriyet Halk Partisi ile aynı çizgide gitmesini kabul edemediklerini gerekçe duyarak görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. Böyle ki İzzet Çiftçi ve beraberindeki dava arkadaşları, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Avrupa Birliği Uyum Komisyon Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın da girişimleri ile AK Parti’ye geçiş yaptılar. GAPTEAM Konferans salonunda yapılan tören ve rozet taktimin Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, AK Parti Şanlıurfa Seçim Koordinasyon Merkezi başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye başkanı Fevzi Demirkol, İzzet Çiftçi ve beraberindeki arkadaşları yanı sıra akrabaları  ile AK Partiye geçiş yaptılar.

Burada konuşma yapan Avrupa Birliği Uyum Komisyon Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Saadet Partisini ve AK Partinin görüş olarak aynı görüşte olduğunu milli görüşe sahip olduğunu ama Saadet Partinsin yanlış bir yol izleyerek CHP ile aynı safta yer almak istediğini söyledi.

’Saadetin şuan ki duruşu onlara yakışmıyor’

Mehmet Kasım Gülpınar, “Tabi bizim için aslında belki farklı algılanabilecek bu geçişler transfer olarak tabi edecek meseleler çok farklı değerlendirebilir toplumlar acısında söylediğimizde bizim içinde gerçekten de önemli. Tabi izzet beyin burada ekibi ile beraber Murat kardeşimiz, SKM Başkanı ve diğer arkadaşları ile beraber bizlerle beraber yol yürümekte irade göstermesi ve adaylık sürecini sonlandırıp bizim partimizle beraber hareket etmesi gerçekten de bizim için mutluluk verici. Ama bunun tabi ki çok derin anlamı var, birazdan da İzzet kardeşimizin dediği gibi çok güzel bahsetti. Aslında tabi Saadet Partisine söyleyecek lafımız yok siz biliyorsunuz köken olarak çokta farklı değiliz milli görüş temel oralardaki arkadaşlarında görüşlerine saygı duymak lazım. Başka bir parti altında olmak yollarımızın da çokta farklı olduğunu göstermez ama insanlar zaman zaman yanlış tercihlerde bulunabilirler özelikle siyasi hayata bu çok doğaldır doğal olandır. Şuanda Saadet partisin de bunu bir yol kazası diyebiliriz çünkü gerçekten de onların oradaki duruşları onlara yakışmıyor.” dedi.

‘İdeallerimizde biri milletvekili olsun diye hiç vazgeçmedik’

İzzet Çiftçi, “Bu çalışmaları bugün burada bulunduğumuz yönetim kurlu ve ilçe başkan yardımcısı il SKM başkanı arkadaşım ve aynı zaman da 250 sandık görevlisi arkadaşımla yürüttük. Bu görevi yürütürken 24 Haziran seçimleri için Saadet Partisi Şanlıurfa 4. Milletvekili adayı oldum. Ancak dedelerimizden ve büyüklerimizden gördüğümüz bildiğimiz bir ilke vardı. Oda dava demekti bununla beraber siyasi duruşumuzdan ödün vermeden bir oyu iki oy yapmak ve bu davayı sürdürmekti. Sizindi bilindiği gibi ben Şanlıurfa Saadetten 4. Sıra milletvekili olarak nice fedakarlık yaparak biz bu ideallerimizde biri milletvekili olsun diye hiç vazgeçmedik. Geldiğimiz noktada Saadet Partisi CHP ile ittifakını içime hiç sindiremedim ve sindiremedik. İnanın ki bu durumdan rahatsız olup bunu kabul etmeyen daha nice kardeşlerimiz var.” dedi.

‘Saadete vereceğiniz her oy CHP’ye gidecek’

“Saygıdeğer Şanlıurfalılar Saadet Partisine vereceğiniz her oy CHP’ye gidecektir. Bunu kabul ettirmeye ve geçmişi unutturmaya çalışıyorlar. Bu ve bunlara benzer onlarca neden den dolayı ben ve dava arkadaşlarım saadet partisi üyeliğinden yönetiminden ve milletvekilliği adaylığından istifa etiğimiz belirtmek istiyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destek vereceğime kamuoyu ile beyan ediyoruz. Bugün bir arada olmamızı sağlayan ve geçiş sürecini birlikte yürüttüğümüz geçişimizde emeği olan Avrupa Birliği Uyum Komisyon Başkanımız sayın milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’a teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.  

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal h.
cemal h. - 1 yıl Önce

acaba 4.sıradan aday olmasaydın gene aynı fikirde olurmuydun.oy namustur.insan her seçimde ayrı düşünce ayrı partiye oy veriyorsa zaten satılıktır.

Ruhali
Ruhali - 1 yıl Önce

Doğru orda yeme yoktu tirsik yoktu sen başka partiye geçtin bütün partiler bitti siyasi ahlakın kültürün bu kadar

Urfa
Urfa - 1 yıl Önce

Kendini satan herzaman herkese satar bu kişiler pazarda kendini pazarlayanlar gibi kim fazla verirse oraya giderler. Eğer urfalilar bu gerçekliğin altinda neyin yatiğinini tahmin etmiyorsa denilecek birşey bulmuyor.

SIRADAKİ HABER