Rektör Taşaltın’dan Skandal Sözler

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Akit TV'de katıldığı bir programda, " İslami olarak Cumhurbaşkanı'na itaat etmek farzı ayn'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır" ifadelerini kullandı.

Rektör Taşaltın’dan Skandal Sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "bağlılık" adı altında yapılan açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Akit TV'de yayınlanan "Pazar Manşeti" programına konuk olan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı'na ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.

"ERDOĞAN'A İTAAT ETMEK FARZDIR"

Rektör Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a itaat etmek farzdır dedi. Taşaltın, Erdoğan'a karşı çıkmanın ise savaştan kaçmak olduğu ve haram sayılacağı yönünde açıklamalarda bulundu.

"CUMHURBAŞKANINA KARŞI GELMEK HARAMDIR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişten önce FETÖ ile mücadelede yalnız kaldığını belirten Ramazan Taşaltın, "Elbette yalnız FETÖ ile mücadelede yalnızdı. Şu anda başkanlık sistemine gittiğimiz dönemde çok daha yetkili durumda Cumhurbaşkanımız… İslami olarak Cumhurbaşkanı'na itaat etmek farzı ayn'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır. Biz itaat ediyoruz Cumhurbaşkanımızdır" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversite Ne Durumda?
Üniversite Ne Durumda? - 10 ay Önce

İkinci kere atanmak için üniversitenin başarısızlığını ve sıralamada son sıralara doğru gidişini, yaşanan huzursuzlukları unutturma çabası. Soralım. Üniversite ne durumda?

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 10 ay Önce

Menfaatin için bu kadar küçülüyormu insan ben Allah'a itaat ederim ben ilk okul mezunuyum sen prf.bu kadarmı akıl yoksunu oldu bu millet sen kime itaat edileceğini bize öğretmen lazım biz sana öğretiyoruz ve ALLA itaat et eyyyyyy prefesörrrrr

Ayıp ayıp
Ayıp ayıp - 10 ay Önce

eee hoca böyle yaparsa cemaat ne yapar iyi bilirsiniz.

Muhittin akgün
Muhittin akgün - 10 ay Önce

Islam dediğiniz Allah cc.seriatidir sayısız günahların altına imza atanlara itaat etmek islamda yoktur ben ortaokul mezunu olduğum halde bunu biliyorum yazık bu tür düşünceleriniz varsa bari dışarıya vurmayın o farzı siz yerine getirin belki sevaba girersiniz

cemal H.
cemal H. - 10 ay Önce

koskoca Harran üniversitesi çöplük içindeyken,öğrenciler bu üniversiteyi tercih etmezken,çok kıymetli rektörümüz yağdanlığı eline almış sağa sola savuruyor.hemde akİT tvde.senin asıl görevin üniversiteyi üst sıralara taşımaktır.başkasını yalamak değil.

cemal H.
cemal H. - 10 ay Önce

insanlıktan nasibini almamış rektör bozuntusu.halktan utanmıyorsan çocuklarından utan bari.

Okan atacan
Okan atacan - 10 ay Önce

Sayin Rektörüm Felsefi Anadilim kurallari vardir Ve siz Bunu Hice saymisiniz Helal Olsun yildizli 5 :)

Velat
Velat - 10 ay Önce

Bu adam bir cemaat mensubu ve risaleden gerekli dersi alamamış mevki makam için İslami degerleri ayaklar altına almış. Said Nursi mevki makamı elinin tersi ile itmiş. ne hallere düştük


SIRADAKİ HABER