“Rektör Bey Sizleri Bekliyor”

Şanlıurfa’da iyice gündem maddesi haline gelen Kaşmer Dağı’nın imara açılması ile ilgili Büyükşehir ile rektör Ramazan Taşaltın arasındaki polemik devam ediyor.

“Rektör Bey Sizleri Bekliyor”


Birkaç gün önce Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile alınan karar doğrultusunda Kaşmer Dağı ve çevresi imara açıldı. Alınan bu karar sonrası gerek sosyal medya gerekse basın yolu ile birçok söylenti ve haber ortaya çıktı. Kimi dağın imara açılmasına karşı olurken kimisi dağın imara açılmasını destekledi. Konu ile ilgili Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, yaptığı açıklama ile dağın ve çevresinin imara açılmasının doğru olmadığı alınan karardan bir an önce vazgeçilmesini istedi.

Kaşmer Dağı ile ilgili oldukça hararetli ve yoğun bir gündem yaşanırken Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanı Nihat Kılıç, dağın imara açılması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltını hedef alan Kılıç yaptığı açıklamada, Rektör bey işine baksın diyerek sert çıkıştı. Üniversite ilgili yapılan birçok çalışmada kendilerinin destek verdiğini ve açılan Teknokentin bile kendi sayelerinde açıldığını söyledi.

Şanlıurfa tarımına ve Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi üzerinden Rektör Taşaltını eleştiren Nihat Kılıç, tarım alanı bakımında Şanlıurfa’nın Hollanda ile eşit olduğunu ama yıllık bazda tarımdaki geliri kıyasladığınızda Hollanda’nın Şanlıurfa’yı çok geride bıraktığını söyleyerek  konuda baktığımızda rektör beyin ne kadar çok tarıma önem verdiğini görüyoruz dedi.

Tüm bunlar yaşanırken Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın sosyal medya hesabı üzerinde paylaşımda bulunarak Büyükşehir’e ve meclis Başkanı Nihat Kılıç’a gönderme yaptı.

Rektör Taşaltın, sosyal medya hesabında şu paylaşımlarda bulundu; “Gelin beraber planlama yapalım biz hazırız. Üniversitemizi, kaliteli doktor, kaliteli hoca ve çalışkan öğrencileri için cazibe merkezlerini yapalım. Feryadımıza cevap veren çıkmadı. 20 bine yakın öğrenci, memur, hemşire, doktor ve hasta 25 Km yolu haftanın 5 günü gidip geliyor. Kaşmer Dağı için gösterdiğiniz meclis ittifakını Osmanbey Kampüsü civarında bir uydu kent kurulması için yapın. Rektör en fazla 2023’e kadar kalabilir. Rektör geçici üniversite kalıcıdır. Yurt ve lojman probleminin çözümü konusunda teklifiniz varsa rektör bey sizleri bekliyor.” Dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 9 ay Önce

Rektör beyin bu açıklamasından kendisine minnettar olduğumuzu Kaşmer dağındaki kaşmerliğe dik duruşundan ötürü teşekkürlerimizi sunarız .

Kendine bey diyen.
Kendine bey diyen. - 9 ay Önce

Bey olana el bey der. Herkes işine baksın. Üniversitenin başarı sırası geriliyor ve en sonlarda. Rektör buna ne diyor?

misafir
misafir - 9 ay Önce

önceki rektör prof dr İbrahim Halil Mutlu'nun çok güçlü bir ekibi vardı üniversitede

ALİ
ALİ - 9 ay Önce

İŞİN ASLI KAŞMER DAĞINDAKİ ALANIN TAPU SAHİPLERİ KİMLER ONA BAKILSIN KÖYLÜLERDEN NE ZAMAN ALINMIŞ KİMLER ALMIŞ

SIRADAKİ HABER