Projenin İlk Fidan Dikimini Minik Eller Yaptı

İbni Sina Sağlık Derneği bünyesinde bulunan “Geleceğe Nefes Ol” ekibi Şanlıurfa’daki Seksenören İlkokulu öğrencileri ile bir araya gelerek başlatmış olduğu projenin ilk fidan dikimini yaptılar.

Projenin İlk Fidan Dikimini Minik Eller Yaptı

İbni Sina Sağlık Derneği tarafından “Geleceğe Nefes Ol” ekibi İstanbul merkezli olarak yürüttükleri projenin ilk ayağını yeşil alan bakımından fakir olan Şanlıurfa ve Adıyaman illerinde gerçekleştirdiler. Köy okullarına fidan dikimi ve genel sağlık eğitimi kapsamında dernek üyeleri Şanlıurfa’daki Seksenören İlkokulu ve Adıyaman’daki Gerger Sutepe ilkokulundaki öğrencileri ile birlikte okul bahçelerine fidan dikip, genel sağlık eğitimi konusunda minik öğrenciler bilgilendirildi. 

‘Sıfır atık çerçevesinde cam şişeler toprağa koyuldu’

İstanbul merkezli yürütülen proje; İbni Sina Sağlık Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Proje sorumlusu Hasan Polat Karataş projeyle ilgili şunları aktardı, "Nasipten Nasibe Projesi” kapsamında 21 Mart baharın gelişi dolayısı ile “İstanbul Geleceğe Nefes Ol ekibi” ve İbni Sina Sağlık Derneği olarak, Şanlıurfa ve Adıyaman Üniversitesi öğrencileri ile birlikte Şanlıurfa ve Adıyaman köy ilkokullarında öğrencilerle beraber fidanlar diktik. Genel sağlık eğitimleri verildi ayrıca öğrencilerin hayallerinin yazılı olduğu kâğıtlar sıfır atık çerçevesinde cam şişeler toprağa koyuldu. Nasipten Nasibe diye çıktığımız bu yolda bizlerden desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüklerine ve Okul öğretmenlerine bizlere bu imkânı Sağlayan Çiftçi TV ile İbni Sina Sağlık Derneği'ne teşekkür ederiz. " dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER