Polis Memuru Terlikle Dolaşan Engelliyi Görünce Ayakkabı Aldı

Polis memuru terlikle dolaşan engelliyi görünce ayakkabı aldı Şanlıurfa'da polisten duygulandıran davranış Görevi başındaki polis terlikle dolaştığını gördüğü engelliye ayakkabı aldı.

Polis Memuru Terlikle Dolaşan Engelliyi Görünce Ayakkabı Aldı

Şanlıurfa'da daha önceden düzenleneceği belirtilen bir basın açıklaması için meydanda önlem alan polislerden biri, terlikle dolaşan zihinsel engelli genci görünce ayakkabı alıp yemek yedirdi. 
HDP tarafından düzenleneceği belirtilen basın açıklaması için Şanlıurfa'nın Haliliye İlçesine bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde önlem alan çevik kuvvet polislerden biri, meydanda dolaşan terlikli engelliyi görünce dayanamayarak ilerideki ayakkabıcıya götürdü. Terlikleri engelli gencin ayağından çıkaran polis memuru, beğendiği bir çift ayakkabıyı alarak ayağına giydirdi. Suriyeli olduğu ve konuşamadığı öğrenilen engelli gencin mutluluğu yüzüne yansıdı. Allah rızası için ayakkabı aldığını ve gazetecilerden görüntü almamalarını rica eden polis memuru, daha sonra yanına aldığı engelliyi bir lokantaya götürerek yemek yedirdi.
Polisin engelli gence önce ayakkabı aldığını, sonra da lokantaya getirip yemek yedirdiğini dile getiren Habip Küçük, "Bu gördüğünüz arkadaşı polis götürdü ve kendisine ayakkabı aldı. Sonra da getirip kendisine yemek yedirdi. Daha sonra ise parasını verip gitti. Polisten Allah razı olsun. Onlar olmasa kimse buna bakmaz" ifadelerini kullandı.
Ayakkabılarını giyip yemeğini yiyen engelli genç, daha sonra evinin yolunu tuttu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER