Performans Değerlendirmesinin Hukuki Dayanağı Yoktur

Eğitim-Bir Sen Şanlıurfa Şubesi son aylarda öğretmene yönelik artan şiddet olayları ve öğretmene performans notuna tepki göstererek Performans değerlendirmesinin hukuki bir dayanağının olmadığını söyledi.

Performans Değerlendirmesinin Hukuki Dayanağı Yoktur

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilmek istenen performans değerlendirmesine Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesinden sert bir tepki geldi. Şube başkanı İbrahim Coşkun ve üyeleri Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelerek milli eğitim bakanlığının bu kararına sert bir dille tepki gösterip karşı olduklarını ifade ettiler. Sloganlar eşliğinde gösterilen tepkinin ardında basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasını Şube Başkanı İbrahim Coşkun okudu. Coşkun, Performans değerlemesinin, herhangi bir analizin sonucu olmadığı gibi neye hizmet ettiği de belli değil dedi.

Bakanlığın kurumsal performansı sorgulanmadan öğretmenin performansı değerlendiremez diyen Coşkun, Eğitimin Öznelerine Değinmeyen performans değerlendirmesi puan toplamaktan başka bir amaca hizmet etmez. Performans değerlendirme sistemini uygulamaya koymaktaki gereksiz ısrar, hatalara ve mağduriyetlere sebep olacaktır.” Dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz
deniz - 1 yıl Önce

masada da konuşsanız böyle, keşkeee
maksat sendikacılık yaptık desinler

SIRADAKİ HABER