Peltek, Şanlıurfa'da Doktorun Darp Edilmesini Kınadı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Doktor Ahmet Bahattin Yalçın’a gerçekleştirilen fiziksel şiddeti kınadı.

Peltek, Şanlıurfa'da Doktorun Darp Edilmesini Kınadı

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Pediatri Asistanı olarak görev yapan Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’ın dün gece hasta yakını tarafından saldırıya uğramasıyla ilgili bir kınama mesajı yayınlayarak “Canla, başla görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetliyoruz” dedi.

Başkan Peltek, yayımladığı mesajında; “Sağlığımız için haftanın 7 günü 24 saat çalışma esasıyla canla, başla ve özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetliyoruz. Şiddet dili ne medeniyetimiz ne de ahlaki değerlerimizle asla bağdaşmaz, sözlü şiddeti bile kabul etmezken böyle bir menfur saldırıyı kabul etmemiz asla mümkün değildir. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böyle olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyoruz. Böyle olayların sağlık çalışanına sözel ya da fiziksel şiddet uygulayan her kim olursa olsun mutlaka cezalandırılmalı, Şiddetin sağlık kurumlarında asgariye indirilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından hukuki, idari ve yapısal tedbirler hayata geçirilmelidir. 

Bu vesileyle bu menfur saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyor ve bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Saldırıya uğrayan Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’a acil şifalar, çalışma arkadaşlarına da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 12 ay Önce

Sen ne diyorsun yav bir yerlere yaranmak icin canla basla falan filan diyorsun ne canı ne bası tarım arazilerinde calışmak için çoluk cocuk 1000 lerce kilometre yol gidennadam ne yapsın tuvalet kazan adamlar ne yapsın saman bugday yukliyen hamal ne yapsın el insaf tabiki olayı tasvip etmiyoruz eger bunu yapan haksızsa Allah belasını versin surum surum surunsun ams yok doktor işine bakmıyor yok o doktorla konuşulmuyorsa görevini duzgun yapmamışsa haketmiştir ne diyim kulun adaleti sasar kulun adaleti guclunun yanındadır ama Allahın adaleti şaşmaz.

SIRADAKİ HABER