Pazarda Domates Bakın Kaç Liraya Kadar Düştü

Şanlıurfa'da pazar esnafı havaların ısınmasıyla ürünlerdeki fiyatların düştüğünü söyledi. Pazarda domates 2 TL, patlıcan 4 TL, salatalık 2 TL, patates ve soğan 3 TL'den satışa sunuldu.

Pazarda Domates Bakın Kaç Liraya Kadar Düştü

Son günlerde havaların ısınmaya ve Ramazan ayın başlaması pazardaki ürünlerin fiyatlarını da etkiledi. Şanlıurfa'da pazar esnafı, ürünlerin fiyatlarının sıcaklığa bağlı olarak düştüğünü belirtti. Bahçelievler Mahallesinde kurulan halk pazarında domates 2 TL, patlıcan 4 TL, kabak 3 TL, portakal 3 TL, limon 4 TL, biber 5 TL, salatalık 2 TL, patates ve soğan 3 TL’den satışa sunuldu. Pazar esnafı ürünlerin fiyatlarındaki dalgalanmaların hava şartlarından kaynaklandığını belirtirken, vatandaşlar ise fiyatların yüksek olmasından dert yandı.

“Fiyatlar Daha Da Düşecek”

Fiyatların düştüğünü aktaran pazarcı esnaf, havaların düzelmesiyle fiyatların daha düşeceğini ifade ederek, “Fiyatlar havalar düzeldiği için düştü. Havalar düzeldikçe ileriki günlerde bu fiyatlar daha da düşecek. Bu şekilde devam edecek, vatandaş da ucuza ürün alacak. Fiyatların yükselip düşmesi hava şartlarına bağlıdır. Masraflar ağır, domatesin bunun altına düşeceğini sanmıyoruz” dedi.

Mehmet Kaya esnaf ise, az bulunan ürünlerin fiyatlarının hala yüksek olduğunu belirterek, “Hava sıcak olduğu için domatesler düştü ancak patlıcan gibi ürünler az bulunduğu için hala yüksek. Halk şuan memnun. Domates 2 TL, en güzeli 4 TL. Patlıcan az bulunduğu için yüksek, 5 TL. Biberler 5 TL, şu zamana göre normal” diye konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER