Özhaseki'den Şanlıurfa İçin Flaş Açıklama!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Bir dizi temaslarda bulunmak ve Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki Yerel  Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya geldi. İlk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e ziyarette bulunan bakan Özhaseki, Şanlıurfa ile ilgili projelerden bahsetti.

Ziyarette ilk olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; ‘’2-3-4 ağustos yerel yönetimler toplantısı nedeniyle Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye hoş geldin diyoruz. Bu akşam itibariyle yerel yönetim toplantısı başlayacaktır. Ancak Sayın Bakanımız ve yerel yönetim başkanımız dün gece buraya gelerek Şanlıurfa’nın sorunlarını yakından görmek tanımak ve çözüm üretmek adına bizimle 1 günü beraber geçirmek istedi. Bugün belediyemizde projelerimizi görüştük. Urfa’nın ihtiyacı olan halkın talebi olan projelerimizi görüştük. Bunlar içeresinde uzun süre Urfa’da konuşulan projeler var bunlardan biri askeriyenin yeri ile ilgili olan konu Karakoyun deresiyle ilgili olan konu millet bahçesi olabilecek yerler ve Urfa’nın Eyyübiye Bölgesiyle ilişkin sorunları konuştuk Sayın Bakanımız bu konularda bilgi sahibi ancak çözüm noktasında neler yapılabileceği bir zaman içeresinde kesinleşecek. Ama bunların hepsine sıcak baktı’’ ifadelerine yer verdi.

Bakan Mehmet Özhaseki ise Şanlıurfa ile ilgili şunları dile getirdi; ‘’özellikle yerel yönetimler birimi olarak biz AK Parti’den aldığımız kararlarla belirli merkezlerde bu toplantıyı yapıp çevredeki belediye başkanı arkadaşlarımızla ilgili yapacağımız tasarrufları, görüştüğümüz konuları tespit ederken bir taraftan da gittiğimiz şehre mutlaka faydamız olsun diye gayret ediyoruz.’’

''Şanlıurfa'yı Geceleğe Taşıyacak Projelere İmza Atacağız''

Özhaseki Şanlıurfa’da yapılacak Yerel Yönetimler Toplantısı ile ilgili ise şöyle konuştu.

‘’3 gün boyunca bir toplantı yapacağız bu toplantı içeresinde mevzuat eğitimi halkla ilişkiler bölümü ve bizim Ak Parti olarak dikkat etiğimiz temel prensiplerimizi ahlaki prensiplerimizi tek tek’ te anlatmaya çalışacağız. Bir taraftan da belediye başkanı arkadaşlarımızı yarın gelecek olan 10 kadar bakan yardımcısı arkadaşımızla karşı karşıya getirip sorunlarını birebir görüşeceğiz. Bizi burada ilgilendiren en önemli şey bizim tecrübeli Belediye Başkanı arkadaşlarımızda Şanlıurfa’nın projelerini görüşmek şehri geleceğe taşıyacak olan en önemli projelere nasıl imza atarız, nasıl başarırız, nerden girip çıkmalıyız bunları görüşmek oluyor.

‘’Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir’’

Hiçbir başarı tesadüf değildir diyen Özhaseki; ‘’Bazı bakanları arayarak bu işi nasıl yapacağımızı görüştük:

-Şanlıurfa’nın nefes almasını sağlayacak askeri projeler

-Üniversite ile ilgili projeler

-Dere projesi

-Kentsel dönüşüm projeleri

Gibi konuları tek tek konuştuk’’ ifadelerine yer verdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 ay Önce

Fısbüs projesinden bahseden yok.

Urfalı
Urfalı - 3 ay Önce

Sayın bakan urfada rantı torpille işe alımı adam kollamayı bunları ilk önce kaldırın garibanın yeri olmayan bir memlekette siz neyin projesini yapacaksınız kusura bakmayın inandırıcı değil

Sana
Sana - 3 ay Önce

Hep yalan sira gecesi baska birsey yok dergah gel namaz kill sonra soyguna devam

SIRADAKİ HABER