Özbek Ailesinin Sünnet Düğünü Tarihdeki Unutulmaz Yerini Aldı!

Şanlıurfa'nın gerek dürüstlüğü, gerekse de Şanlıurfa'ya hizmetleri ile kolay kolay eskimeyecek siyasetçilerinden Necip Özbek 07. 07. 2017 günü Cumhuriyet tesislerinde çocukları için düzenlediği sünnet merasimi katılımcıları ve sergilenen muhteşem motiflerle tarihteki unutulmayacak yerini aldı.

Özbek Ailesinin Sünnet Düğünü Tarihdeki Unutulmaz Yerini Aldı!

Şanlıurfa eski valisi Güngör Azim Tuna ve iş adamı Hıdır Tepret'in kirve olduğu sünnet düğününe Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, , AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, eski Milletvekili Abdulkerim Gök, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Timuroğlu’nun yanı sıra kaymakamlar ve kurum müdürleri katıldı.
Düğünde sanatçılar Şahap Akagün, Benhur ve Erdal Merdan sahne alırken performansları ile yaklaşık bin 500 davetliyi doyasıya eğlendirdi.
Sünnet düğününde davetlilere ikram edilen pamuk şekeri, akit şekeri gibi ikramlar misafirleri geçmişe yolculuğa çıkarırken sünnet olacak ikizlerin Aydından özel getirtilen Efe kıyafetleri ile gerçekleştirdikleri zeybek gösterisi davetlileri kendinden geçirdi.
İkizlerin babası Necip Özbek gece boyunca duygularına hakim olmaya çalışırken hayatımın en gururlu, en mutlu günlerinden birini yaşadığını söyledi.
Duygularını dile getirmekte zorlanan Necip Özbek, “Öylesine mutlu ve duygu yüklüyüm ki! Duygularımı nasıl dile getireceğimi emin olun bilmiyorum. Sadece şunları söylemekle yetineceğim. Bugün bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan, başta Sayın Valim ve tüm dostlarıma sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hiç bir dostuma acı göstermesin. Bugün burada bu memlekete yaptığım hizmetlerin ne kadar az ve yetersiz olduğunu gördüm. Allah bu şehre ve bu dostlara daima bana hizmet etmeyi nasip etsin. Tüm varlığım ve benliğimle bu şehrin hizmetkârı olmaya devam edeceğim. Benim insanlarım ve şehrim her şeyin en iyisine, en mükemmeline layıktır” dedi.
Öte yandan Şanlıurfa valisi Güngör Azim Tuna'da sünnet düğün sonrası duygularını şöyle dile getirdi;
“Bir yıl hizmet ettiğim Şanlıurfa şehrini ve biri birinden değerli insanlarını çok ama çok sevdim. Elimde olmadan ayrılmak zorunda kaldığım Şanlıurfa yüreğimde ayrı bir yeri işgal edecek. Buradan ayrılırken bakın işte bu şehirle irtibatım kopmasın diye bir Urfalı aileye kirve oldum. Bu şehirde kirvelik akrabalık bağı kadar kuvvetlidir. Eğer gerçek anlamda Urfa'yı ve Urfalıyı bu kadar çok sevmemiş olsaydım sizce Urfalı bir aile ile akrabalık bağı kadar kuvvetli bir bağ kurar mıydım? Sizleri çok özleyeceğim ve Allah bana fırsat verdikçe de hep geleceğim.
İnşallah Urfa halkıda bizi çok sevmiştir. Eğer kubbede hoş bir seda bırakabildiysem ne mutlu bana”Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER