Oto Yıkamacılar Suriyelilerden Şikayetçi

Her köşe başında açılan Suriyeli dükkanı Şanlıurfalı vatandaşları zor durumda bırakıyor.

Oto Yıkamacılar Suriyelilerden Şikayetçi

Son zamanlarda artan Suriyeli iş yerleri yerli esnaflara zor anlar yaşatıyor. Genellikle bakkaliye, market, nargile malzemeleri ve oto yıkama hizmeti veren Suriyeli mülteciler Şanlıurfa’da yaşayan esnafları zor durumda bırakıyor.

Şanlıurfa'da oto yıkamacılık hizmeti veren Mehmet Canbek,son zamanlarda sıkça açılan otopark ve oto yıkamacıların denetimlerinin yapılmasını istedi.

Mehmet Canbek şu ifadelere yer verdi;

“Yollar tek yön olunca oto yıkamacılar iş yapamaz halde geldi. Aslında Şanlıurfa’da oto yıkama olarak sorunlarımız çok, belediyenin yanlış tabela uygulamasından dolayı gördüğünüz gibi iş yok belediye köprübaşından inişe tek yön verdi. Tek yön olunca da işimiz durdu. Gelen giden yok zaten her yere bildirdik. Zaten burası tek yön bu yolun başına da araçların yoğun bir şekilde hastaneye gelmesi ile oto parklarda sıkıntı çekiyoruz. Bizim işimizi yüzde 50, yüzde 80 bitirdi, işimiz pek fazla olmuyor” dedi. Genel olarak ele alınacak olursa Şanlıurfa’da yaşayan esnaflar Suriyelilerin açtığı iş yerleri yüzünden mağdur durumda, genel olarak kısmet kapısı olarak değerlendirilen iş yerleri için umutlu bekleyişler sürüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalım
urfalım - 2 yıl Önce

ne oldu su vurup 20 tl almak kolay tabi değil mi
adamlar 10 tl ye tertemiz yapıyor. ben şahsen suriyeli ye götürüyorum. adamlar trip atmıyor üstüne hürmet ediyor.

hammade
hammade - 2 yıl Önce

arabanın dışını yıka güneşe bırak kurusun lastikleri silmeden içine bi makina vur ohh al 20 tl yi. keriz mi var karşınız da. suriyeli işçiyi ucuz çalıştırınca hoş güzel ama suriyeli dükkan açınca hemen onu kötüle işte urfa kişiliği

urfalım
urfalım - 2 yıl Önce

Gerzek senin gibilere denir. Onlar da vergi veriyor üstelik onlar ülkesinden olmuş savaş mağduru. Sende ahlak olsa zaten söze gerzek kelimesi ile başlamazsın. Kaldı ki oto yıkamacı ne vergi ödüyor ki. Araba yıkıyor da vergi mi veriyor sanki araba başına. Ezbere konuşmaya alışmışlar yok efendim ben vergi veriyorum kardeşim sen neyin vergisini veriyorsun günde kaç araç yıkıyorsun onun vergisini neye göre veriyorsun. Ayrıca sana gerzek kelimesini misliyle iade ediyorum. Terbiyesiz herif!

urfalım
urfalım - 2 yıl Önce

Haranlı değil yalanlı yap adını. Yalan yanlış şeyler yazarak kendince kendini haklı çıkaracak. Bütün suriye seni yesin üstüne sen keyfine bak. Ulan terbiyesiz mahluk beni iyi dinle! Adamlar vergi de veriyor su parası da veriyor elektrik parası da veriyor. Senin gibi g**ü işe gelmeyen bedava para kazanmaya alışmış gerzekler işte böyle bedava para kazanamaz. Adamlar 10 TL ye araç yıkıyor urfalı 20 TL ye arada ne fark var. Vergi ise zaten urfalı da bunun vergisini veriyor adamlar da veriyor. İşiniz gücünüz yalan konuşmak. Terbiyesiz mahluklar. Senin gibiler dışarı da Suriyeli kızlara bakıp üstüne namaz kılıyor. Beş para etmezin teki sin seni muhattap almak bile hata tırro

Araba
Araba - 2 yıl Önce

Bi araba yikama 20 tl olur mu ya... bu vicdansizlar icin suriyelilerin olmasi iyi.

urfaliya
urfaliya - 2 yıl Önce

Allah Herseyın iyisini werrsin Kimseyi kibirli yapmasın insalah .

Urfalım
Urfalım - 2 yıl Önce

Adını Urfalıya yazan arkadaşa 'bilmukabele diyorum. Allah herşeyin en iyisini gören bilendir. Suriyeli işçi ucuz çalışınca iyi ama dükkan açıp rakip olunca kötü öyle mi?
Hani biz ensarız diyoruz hani ümmet kardeşliği. Hepsi palavra hepsi laf mı yoksa. Eee valla sizden de bu beklenir. Arabaların içini temizlemeyi boş verin içinizi temizleyin.

Mmmm
Mmmm - 2 yıl Önce

Neymiş efendim Suriyeli vergi vermiyor muş muş!
Neymiş elektrik ve su parası vermiyor muş muş!
Yahu arkadaş sen bunları söylerken hangi akla hizmet ediliyorsun?
Urfada hele 1 gün geçir elektrik faturasını bak nasıl gelip kesiyorlar. Su parasını ödeme kesmez ama her ay gelir faturalandırır. Maliye gelip resmi işlemleri yapmayı ister. İstersen Türkiyeli ol istersen Suriyeli. Ki zaten oto yıkamacı ne kadar vergi veriyor ki? Burada sanki ayda yaptığınız işin hakkıyla vergisini veriyormuş gibi ahkam kesmeyin. Aylık olarak hiç yoksa 5000 TL araba yıkama dan kazanıyorsunuz. Varsa cesaretiniz açın muhasebe defterini. Suriyeli ucuz yıkamıyor siz pahalı yıkıyorsunuz.


SIRADAKİ HABER