Oteller Hem Temiz Olsun Hem Ucuz

Şanlıurfa’da bulunan Göbeklitepe ören yerinin 2019 yılına damga vurmasıyla turist açısından iyi bir yıl geçiren kentteki oteller iyi bir yaz sezonu geçirdi.

Oteller Hem Temiz Olsun Hem Ucuz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 yılını Göbeklitepe yılı ilan etmesiyle Şanlıurfa iyi bir turizm sezonu geçirdi. Tarihi ören yerini görmek isteyen yerli ve yabancı turistler Şanlıurfa’nın yolunu tutarak geziler düzenlediler.

Yaz boyunca ziyaretçi akınına uğrayan Göbeklitepe’de en çok dert yakınılan konu ise giriş ücretleri oldu. Giriş ücretlerine rağmen Şanlıurfa’ya kadar gelen turistler Göbeklitepe’yi görmeden kentten ayrılmadılar. Göbeklitepe’nin yanı sıra Balıklıgöl, Eyüp Peygamber, Harran, Halfeti gibi turistik ve tarihi alanları da gezen turistler kaldıkları otellerde de konfor aradılar.

Turizm açısından iyi bir yıl geçiren Şanlıurfa’da ki otellerde doluluk oranları hat safhaya ulaşırken kalan müşteriler hem konfor aradı hem de uygun fiyat. Özellikle Şanlıurfa’da tarihi ve farklı yapılarıyla bulunan otelleri tercih eden turistler Urfa’dan mutlu ayrıldı.

Kış sezonu için Şanlıurfa’ya gelip gezmeyi düşünen yerli ve yabancı turistler için otel fiyatları ise daha uygun hale geliyor.

Şanlıurfa’da en uygun otel fiyatları 120 TL’den başlarken en yüksek ve konforlu oteller ise 200 ila 300 arasında değişmekte.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER