Onur Şan’dan İki Farklı Tweet

Türk Halk Müziği sanatçısı Onur Şan, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş'ün görevden alınma kararını Twitter üzerinden yorumladı.

Onur Şan’dan İki Farklı Tweet

Onur Şan, önce Hakan Keşküş'e övgü yağdırıp alınan kararla ilgili olarak 'Yanındayız' mesajı verdi, sonra Bakanlığın açığa alma kararını saygıyla karşıladığını belirtti.

’Hakan Keşküş tanıdığım kadarıyla dünya beyefendisi, karıncayı incitmeyecek, Urfanın gururu, bu toprakların yetiştirdiği adam gibi adamlardan biridir. Niyetinden duruşundan ve adamlığından şüphe edilmeyecek bir kişiliktir. Azmi, gayreti, çalışkanlığı takdire şayan bir şehir beyefendisidir. Bizi örfünün, adetinin, aldığı terbiye ve ahlakın çerçevesinde şehirden uzak bağ evinde ağırlamıştır. Olayın kamuoyunda Hakan Keşküş’ün  hak etmediği şekilde değerlendirilmesi bizi çok üzmüştür. Fahri bir Urfalı olarak Hakan Keşküş’ün yanında olduğumu belirtirim.''

''Bir önceki twitim, orada da belirttiğim üzere Hakan Keşküş'le ilgili sadece kamuoyunda yapılan ağır eleştiri ve değerlendirmeler içindir. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tasarruf ve kararına herkes gibi biz de saygı duyuyoruz.''

Hakan Keşküş’ü görevden almaya götüren olay, 17 Ağustos 2018 Cuma günü gecesi bir Bağevindeki eğlence programında Onur Şan’ın ’Urfalıyam Ezelden‘ türküsünü seslendirdiği sırada yaşandı. Cep telefonuna kaydedilen ve sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde paylaşılan videoda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş’ün silahla havaya ateş ettiği görülüyor. Keşküş bu olayla ilgili olarak hafta içinde basına yaptığı açıklamada, ‘‘Onur Şan mikrofonu eline alarak birkaç türkü söylerken silah sıkılmasını isteyip görüntüyü eşine atacağını söylemesi üzerine ben ve daire başkanım kurusıkı ile havaya birkaç el ateş açtık. Ateş açtığımız ortam özel bağ evim olup meskun mahal dışında yer almaktadır.’ demişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ
ALİ - 1 yıl Önce

olmadı müdür

SIRADAKİ HABER