Onlarında Kendilerine Göre Problemleri Var!

Şanlıurfa'da toplu taşıma denilince ilk akla Belsan gelmekte, bazı vatandaşlar Belsan şoförleri için iyi yorumlarda bulunmasalarda bazı vatandaşlar hizmetten oldukça memnun.

Onlarında Kendilerine Göre Problemleri Var!

Belsan şoförleri hakkında olumlu olumsuz eleştiriler almaktayız bu eleştirileri kimi zaman haberlerimize konu olarak işleyip vatandaşların tepkisini dile getirmekteyiz. Bugün Belsan şoförlerinin sorunlarını dinledik ve ne şartlar altında çalıştıklarına şahit olduk. Stres ve yorgunluğun eksik olmadığı bu işte canımızı emanet ettiğimiz şoförler bazı konular için şikayetçi oldu. 

700'ü Aşkın Personelden Sadece 20 Kişiye İzin

Daha önce durak önlerine park edilen araçlar için tepki gösteren şoförler bu defa yıllık izin için tepki gösterdiler. Belsan bünyesinde 700'ü aşkın personel görev yapmakta ama yıllık izine sadece 20 kişi çıkarmakta, bu durumda çoğu şoförün yıllık izni ileri bir tarihe ertelenmekte. Yıllık izin için Belsan'ın bu kararına tepki gösteren bazı şoförler; " Görüyorsunuz ne şartlar altında çalışıyoruz. Sıcaklıklar bir yandan çalıştığımız şirket bir yandan, hakkımız olan yıllık izni bile kullanamıyoruz. Çalışma şartlarının iyileştirilmesi konusunda düşüncelerini paylaşan Belsan çalışanı lütfen Büyükşehir Belediyesi sesimizi duysun Belsan'ın yaptığı yanlışı Başkanımız Nihat Çiftçi düzeltirse çok güzel olur. Biz işimizi hizmet etmeyi seviyoruz ama çalışma şartları ağır olduğu için bazı iyileştirmeler de yapılmalı. 700'ü aşkın personel var ve sadece 20 kişiye izin veriliyor bu sizce normal mi" dedi. 

Araç İçinde İftar Açıyoruz Bazen Teravihe Denk Geliyor

Bir diğer konu olan iftar; çoğu arkadaş oruç tutuyoruz ve iftarımızı araçların içinde açıyoruz bize 30 dakika bir süre veriliyor ama bazen teravih namazında iftar açıyoruz. Bize gereken değer verilmiyor hizmet veriyoruz hizmet sektöründeyiz ama ezilen taraf biz oluyoruz. Değerli yetkililerden, Belsan'ın iş şartları konusunda iyileştirmeye gitmesini rica ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
BELASAN
BELASAN - 2 yıl Önce

NUSRET AZ KALDI DAVUL ZURNA İLE SENİ YOLLARIK MERAK ETME KENDİNİ DEV AYNASINDA GÖRÜYORSUN KİMSİN NESİN JEOLOJİ MÜHENDİSİ SEN NE ANLARSIN BIRAK GİT BİR AN ÖNCE MİLLET BU AZİZ MUBAREK GÜN SANA BEDDUA EDİYOR......

Çok doğru
Çok doğru - 2 yıl Önce

Bence şoförlerimize iyileştirme yapılmalı ve saatleri düzeltmeli

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Şikayet edenler 1 günlüğüne bu işi yapsınlar bakayım o kocaman otobüsü o yollarda, o trafikte nasıl sürüyorlar.

Gecenin çığlıgı
Gecenin çığlıgı - 2 yıl Önce

Kimsenin ahı kimseye kalmaz.

SIRADAKİ HABER