'Olaylar Tüm İzol Ailesine Mal Edilemez!'

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde akraba iki aile arasında çıkan ve 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili Hasan İzol yazılı açıklama yaptı.

'Olaylar Tüm İzol Ailesine Mal Edilemez!'

İzol aşiretinin önde gelen isimlerinden ve aynı zamanda Siverek Belediye Başkan Yardımcısı olan Hasan İzol, meydana gelen olayda tarafların öz amca çocukları olduğunu aktardı.

Olayın yaşandığı mahallede iki taraf dışında başka aşiret mensubu yaşamadığı için müdahale edilemediğini dile getiren İzol, şunları kaydetti:

İzol Aşiretinin Tamamına Mal Edilmesini Kabul Etmiyoruz

"Ölenler herkesten önce bizim akrabalarımızdır. Bu vahim olayı Siverek bölgesinde 100’e yakın köyü ve binlerce mensubu bulunan İzol Aşiretinin tamamına mal etmek kabul edilemez. Mezkûr olayın vukuundan itibaren hemen adli ve idari mercilere başvurularak her türlü yardımın yapılacağı bilgisi verilmiş, yaşanan bu elim olay neticesinde zaman kaybedilmeden adli ve idari merciler bilgilendirilmiştir."

Yetkili Mercilerle İrtibat Halindeyiz

Olayla alakalı ilk andan itibaren yetkili mercilerin bilgilendirildiğini söyleyen Hasan İzol, “Bu hususta Şanlıurfa Valimiz, Siverek İlçe Kaymakamımız, Siverek Cumhuriyet Başsavcılığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve Alay Komutanımız süreci bizzat takip etmekte ve yönetmektedir. Kolluk kuvvetlerinin yoğun çabası sonucu failler aynı gün gözaltına alınmıştır. Kamuoyunda faillerin yakalanmadığına yönelik haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca mağdur taraf ile sürekli irtibat halindeyiz." diye konuştu.

Adli Süreç Devam Ediyor

Devam eden adli süreç nedeniyle olayla ilgili detay veremediklerini de belirten İzol, açıklamayı şu sözlerle tamamladı: "Adli süreç başladığı için daha fazla detaya girmeyeceğiz. Acımız büyüktür, yüreğimiz yanmaktadır. Vefat eden akrabalarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Devletimizin gereğini yapacağından hiç kimsenin şüphesi yoktur. Devletimize ve adalete olan güvenimiz tamdır."

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 09:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 6 ay Önce

Mışmışta mış mış urfada yaşıyoruz neyin nasıl oldugunu cok iyi biliyoruz hasan bey bu cografyada güclü zengin milletvekili aga iş adamı falan filan daima mazlumu kimsesizi fakiri ezer adalet bu cografyada işlemez cunku buraya göreve gelen valiler hakimler savcılar komutanlar emineyet müdürleri ilk önce bu aga iş adamı milletvekileri gibileri tarafından agırlanır cok güzel yemekler yiyilir kahveler icilir ve arada dostane ilişkiler başlar yemegini kahvesini içtiğin adama suclu dahi olsa suclu gibi bakamazsın burası urfa adaletin olmadığı şehir Allah magdurlara yardım etsin zalimlerinde belasını versin

zoli
zoli - 6 ay Önce

katliam sabahı köyünüz ykaındı.neden giidlmedi.neden aileye destekiçib sonra gitmediniz.

gerçek
gerçek - 6 ay Önce

eğer asıl suçlular yakalnmazsa devlet güven kalmaz.diğer izol köyleri tepkisiz kaldımı bir muhakak sizlerdide bulacak Allahın adaleti zülme sessiz kalma.suçlular video belli bazılar urfada saklanıyoır.ama başka aşirete bulaşamazlardı.hilvan izoları onları zaten hsap almıyordu

güçlü
güçlü - 6 ay Önce

başka aşiretlere bulaşsın.özellikle herkes kendi çöplüğünde bir yere bulaştınmı hesap yapacaksın.kimse haksız kimse kimseyi ezemez.onları gözlerinde büyüttüler devlet sosyal medya zenginlik.başka aşirete bulaşamaz bucak karakeçili kırvar beski şeyhanlı...

İbrahim
İbrahim - 6 ay Önce

Sayın izol olayda ölen yakınlarınıza bassaglıgı diliyorum cihan izol ve zülfikar izolun son olayı degil daha öncede üvey kardeşlerini korkutup tarlalarını elinden alındı köyü terketti bunu sizde biliyorsunuz isim vermeye gerek yok aşiretçilik böyle olmaz bu resmen vicdansızlıktır savunmasız bir insana uzun namlulu silahla saldırmak kolaydır hakki izolun rahmetli seydo amcanın kime zararı vardıda hakkinin zararı olsun rahmetli sinan aga ve gale seydo öz kardeşti burda durum başka cihan ve zülfikarın amacı ne oldugu bell kusura bakmayın aşiretçilik böyle olmaz insanlık böyle olmaz zülfikar izol ve cihan nasıl geçmişte üvey kardeşlerine zulüm yaptılar şimdi ise aynısını yapıyorlar hakki izolun engelli oglunun günahı nedir babasız kaldı üvey dayısı öldürdü annesini kim bu olayı yapıp yaptırmıssa inşAllah aynısı başına gelir rahat gün yüzü görmez bu olayda önce jandarma köyde yemek yemeyi biliyordu bırakın artık bu işleri cihan yine elini salayarak gezecek olan suçu başkasına yıkmaga oldu cihan aga keyfine dewam etsin

denis suruç
denis suruç - 6 ay Önce

way way hasan ağa bu insanlar madem akrabalarınızdı neden konuşarak hal etmediniz araya neden girmediniz yazıklar olsunkı 6 cana mal olan toprak sevdasina yazıklar olsunkı bu coğrayayı yıllardır ezip perişan eden feodalizme kapitalizma ağalik sistemine aşiret sistemine madem adalete ve devlete güvenceniz tam neden bireysel silahlanıyor hemde agır silahlar kendi içinizde aranızda devlet içinde devlete kuruyorsunuz bide devlete ve adalete sadakat ediyorsunuz yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER