Okudukları Lisede Yıllar Sonra Resim Sergisi Açtılar

Ressam Mehmet Doğan,Mehmet Ağaç,Abuzer Gökçe,Beriban Atış,Gülcan Değet yıllar sonra liseyi okudukları Süleymaniye İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi okulunda öğrencilere konferans vererek resim sergisi açtı.

Okudukları Lisede Yıllar Sonra Resim Sergisi Açtılar

Urfanatik Gazetesi köşe yazarı ve aynı zamanda Uluslar Arası Sanatçılar Edebiyatçılar Derneği Konya İl Başkanı Hemşerimiz Ressam Mehmet Doğan yıllar sonra okuduğu ve mezun olduğu Süleymaniye İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilerle bir araya gelerek burada öğrencilere konferans verip kendi el emeği ile yaptığı resim sergisini açtı. Bir hafta boyunca sürecek olan resim sergisinin açılışına Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, okul müdürü Orhan Biçak, okul hocaları, Urfanatik Yazı İşleri Müdürü Mehmet Demir ve Ressam Mehmet Doğan’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

‘Kendi okullarına vefa oldular’

Yapılan açılışta konuşan Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, “Öncelikle okul müdürümüze ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Böyle güzel sergiye aracı olduğu için. Öğrencilerimiz buradan mezun olduktan sonra birkaç yıl sonra kendi üniversitelerinde kendi arkadaşlarına, kendi okulluna vefa oldular ve burada çok güzel bir sergi yaptılar. Çalışmalar çok güzel ve diğer öğrencilerimize de örnek olmasını istiyoruz. Bütün mezun öğrencilerimizin bu şekilde kendi arkadaşlarına, kendi okullarını mutlaka ziyaret etmeleri gerekiyor gerekli olduğunu düşünüyorum, bizleri çok mutlu etiler. Çalışmaları çok beğendim çok güzel çalışmalar var inşallah diğer öğrencilerimize de güzel örnekler vesile olurlar.” dedi.

‘Burada örnek olmak için varlar’

Süleymaniye İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Biçak, “Mezun arkadaşlarımız bizleri unutmadılar. Sürekli bizimle iletişim halindeler. Yaptıkları resim, tasarım eserlerini okulumuza getirdiler. Maddi imkânlarını hiç düşünmeden ülkemizin çeşitli yerlerinde geldiler. Mezun oldukları okula geldiler şuanda da aramızda ve örnek olmak içinde buradalar ve bugün 2 saate aşkın söyleyişler yaptılar ve daha sonra el emeği göz nuru eserlerini okulumuzda sergilediler. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum bizleri yalnız bırakmadı.” Dedi.

‘Çok güzel sevindirici bir durum’

İMKB lise bölüm hocası, “Grafik Bölüm Öğretmeniyim 4 yıldır bu İMKB lisesinde Grafik Öğretmeniyim. Ben İMKB Anadolu Lisesine gelmeden önceki öğrencilerimizle irtibata geçtik üniversiteyi kazanan eski öğrencilerimizle okulumuzda sergi açmalarını istedik onlarda sağ olsunlar eserlerini getirdiler. Sergilerini açtılar çok güzel sevindirici bir durum. Şuanda Grafik bölümünde okuyan öğrenciler 10-11-12. Sınıf öğrencileri mezun olduklarından sonra, üniversite de neler yapılıyor, iş bulma imkânları nelerdir nasıldır bunlarla ilgili fikir edindiler. Şuanda yaptıkları işlerin ne kadar kolay olmadığını anladılar kendileri. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Diye konuştu.

‘Öğrencilere motivasyon olmak için geldik’

Kayseri Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Öğrencisi Abuzer Gökçe, “Erciyes üniversite güzel sanatlar üniversitesindeyim grafik tasarımda 4 sınıf öğrencisiyim bende İMKB çok programlı lisesinde 2014 yılı mezunuyum burada aynı sırada mezun olduk öğrencilere motivasyon olarak konuşmacı olarak geldik motivasyon amaçlı olarak arkadaşlar bilgi verdik bilgi edindirdik bu konu hakkın dada işte arkadaşların birkaç soruları vardı aklındaki soruları gidermek için karşılarına kendilerine cevaplar verdik düşüncelerim bu kadar sağ olun teşekkür ederim.” Diye konuştu.

‘Her şey çok keyifli geçiyor’

Yapılan konuşmalarda son olarak Urfanatik Köşe Yazarı ve başarılı Ressam Mehmet Doğan, “Ben 2014 mezunu İMKB lisesinden mezun olduk alan hocalarımız ve müdür bey öğrencilere yönelik bir konferans sergi açılışı için biz davet ettiler. Hani bölümün tanıtımı olsun üniversiteyi kazanma üniversiteden sonraki kazanma bittikten sonraki bittikten sonraki yaşam veya iş imkânları adı altında konferans vermemizi istediler. Bizde geldik burada çok keyifli konferans verdik arkadaşlarla birlikte gençler de sağ olsun epey güzel dinlediler güzel bir şekilde bizi karşıladılar hepsi sağ olsunlar yukarıda da bir sergimiz daha var inşallah gençlerle birlikte açıcağız resim sergisi ve grafik tasarım sergisi açacağız. Teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

HABER:İBRAHİM ÇAKMAK

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER